Follow us Today has already donated 1,025.00 €

Palīdzība Robertam Runcim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Robertam nepieciešamā summa saziedota.

Roberts ir zinātkārs septiņus gadus vecs zēns. Zēnam ir bērnības autisms ar kognitīvo spēju samazināšanu, ekspresīvās valodas traucējumi. Zēnam grūti komunicēt ar vienaudžiem, jo viņa izruna ir savdabīga un ne vienmēr saprotama. Vairākas reizes var atkārtot pateikto vārdu vai frāzi, reizēm pasaka pašizdomātus vai pārveidotus vārdus. Zēnam ir grūti koncentrēt uzmanību un pārslēgties no vienas darbības uz citu. Zēns pazīst burtus, bet lasīt zilbes vēl izvairās. Pašapkalpošanās iemaņas zēnam ir labi attīstītas. Zēns emocionāli svārstīgs, bieža noskaņojuma maiņa. Reizēm skaļi smejas bez saprotama iemesla. Tāpat bieži izpaužas neapmierinātības un dusmu uzplūdi, ko parasti izpauž ar skaļiem kliedzieniem vai vēlmi nodarīt kādam sāpes. 
Robertam patīk savā spēlē iesaistīt pieaugušos, ļoti patīk spēlēties ar lielgabarīta mašīnām - ceļojumu treileri, kravas auto un citām līdzīgām spēļu mašīnītēm. Spēlējoties pats sev izdomā noteikumus un sižetus. 

Lai uzlabotu zēna valodu, komunikācijas spējas un socializēšanos, speciālisti rekomendē turpināt ABA terapijas nodarbības. Ģimene dzīvo Olainē, bet nozīmētā terapija dzīvesvietā nav pieejama. Nākas regulāri braukāt uz Rīgu, lai apmeklētu skolu un terapijas nodarbības. Ģimenei nav nepieciešamo līdzekļu, lai apmaksātu ABA terapiju. Robertam vēl ir mazāks brālītis un tētis strādā ārpus Latvijas, lai ģimeni nodrošinātu ar visu nepieciešamo. Ģimenei nepieciešams atbalsts, lai nodrošinātu nepieciešamo nodarbību daudzumu. Viena ABA terapijas nodarbība (1 stunda) izmaksā 30 eiro, gadam nepieciešami 4545 eiro, no kuriem 1180 eiro jau ir pieejami no 2021. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2022. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 3365 eiro.

Palīdzēsim Robertam!

The Project is placed online on: 03.02.2022

Project completed 07.06.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For Oncology Patients

Palīdzība Valdai Tračumai

Palīdzība Lindai Kalinichenko

Help for Elderly People

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

402 613.83 €