Follow us Today has already donated 121.00 €

Palīdzība Robertam Baļam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Robertam nepieciešamā summa saziedota.

Roberts ir 14 gadus vecs zēns ar visām pusaudzim piederošajām niansēm. 1,5 gada vecumā Robertam sākās epilepsijas lēkmes, šķietami, ka bez zināma iemesla. Ģimenes ikdiena apgriezās kājām gaisā. Mamma pameta perspektīvu un labi atalgotu darbu, lai rūpētos par zēnu, kuru nomocīja 20-25 epilepsijas lēkmes diennaktī. Pretepilepsijas zāles nepalīdzēja, iemeslu, kāpēc strauji pasliktinājās bērna veselības stāvoklis, ārsti nevarēja atklāt. Tā pagāja 12 gadi, mainot un izmēģinot jaunus medikamentus, meklējot efektīvas ārstniecības iespējas Latvijā un ārvalstīs. Tomēr medicīna bija bezspēcīga un bērna stāvoklis strauji pasliktinājās. Attīstoties tehnoloģijām, 2017. gada nogalē zēnam tika veikta operācija, epi perēkļa izņemšanai. Tomēr veiktie izmeklējumi liecina par to, ka tādi perēkļi ir vēl, bet to atrašanās vietu nav iespējams noteikt, tāpēc operāciju šobrīd nevar atkārtot citu perēkļu likvidēšanai. Bērna stāvoklis ir uzlabojies, tomēr biežās epilepsijas lēkmes ir neatgriezeniski bojājušas bērna smadzenes, līdz ar ko ārsti ir noteikuši vairākas smagas diagnozes, ar kurām ģimenei ir jāsadzīvo ikdienā. Lai uzlabotu bērna komunikācijas prasmes, samazinātu uzvedības traucējumus un nodrošinātu ikdienas gaitas, ir nepieciešamas vairākas terapijas un nepārtraukta asistenta klātbūtne. Nepieciešamo terapiju efektivitāte ir pārbaudīta gadu no gada un ir atzīta par efektīvu bērna veselības stāvokļa uzlabošanā un ikdienas gaitu nodrošināšanā.
Diemžēl laika gaitā vecāki izdeg, jo smagi slims bērns ar garīga rakstura traucējumiem aprūpe ir 24h diennaktī ir ļoti smags darbs fiziski un emocionāli. Roberts pavisam drīz likumdošanas izpratnē būs pieaudzis, bet realitāte ir drūma, jo būtībā Roberts ir un būs aprūpējams līdz mūža galam.

Roberta ģimene nespēj paši segt visus nepieciešamos izdevumus, lai nodrošinātu Roberta vajadzības, tāpēc lūdz ziedotāju palīdzību, lai zēns varētu saņemt:

  • Fizioterapijas nodarbības baseinā, 90 nodarbības x 35 eiro, kopā 3150 eiro;
  • Osteopātisko ārstēšanu, 45 reizes x 40 eiro, kopā 1800 eiro;
  • Homeopāta konsultācijas, 10 reizes x 30 eiro, kopā 300 eiro;
  • Mūzikas terapiju,  45nodarbības x 15 eiro, kopā 675 eiro;
  • Silto smilšu nodarbības, 24 nodarbības x 25 eiro, kopā 600 eiro;
  • 2 Delfīnterapijas kursus un ar to saistītos izdevumus - 3200 eiro.
  • Speciālās auklītes palīdzība 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Kopā gadā nepieciešami 3072 eiro.

Lai nodrošinātu Robertam rehabilitācijas pakalpojumus gadam kopā nepieciešami 12797 eiro, no kuriem 9446.31 eiro jau ir pieejami no 2020. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2021. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 3350.69 eiro.

Palīdzēsim Robertam! Kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 04.01.2021

Projekts noslēgts 13.10.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Gaisma mūsu brīvībai!

Atkārtota palīdzība Irēnai

Help POGA grow!

Palīdzi bērniem staigāt!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 634 503.66 €