Follow us Today has already donated 15,764.58 €

Palīdzība Matīsam Balsim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Matīsam nepieciešamā summa saziedota.

Matīss ir 3 gadus vecs puisēns. Viņš bija ļoti gaidīts bērniņš, dzima ar ķeizargriezien. Apmēram ap gadu vecumu vecāki pamanīja, ka zēna attīstība notiek nevienmērīgi . Pēc divu gadu vecuma mazajam sāka pazust valoda un parādījās ēšanas traucējumi. Ar laiku Matīsiņam bija grūti pieņemt jaunas drēbes un apavus – viņš vilka tikai vienas drēbes, zābaciņus un cepuri. Puisēns nevar iziet mājas pagalmā, jo ir paniskas bailes no pagalmā esošajiem kokiem, ļoti baidās no jaunu vietu apmeklēšanas, grūtības adaptēties un sadarboties ar svešiem cilvēkiem. Matīsam ir ļoti svarīga sava lietu kārtība un dienas ritms. Viņš ar lielu precizitāti kārto mantiņas taisnā strīpā un ļoti pārdzīvo, ja kāds šo kārtību izjauc. Viņam ir jaunāks brālītis un nereti abus nākas nošķirt, jo mazākais izjauc Matīsa lietu kārtību un sākas lieli pārdzīvojumi. Katru dienu puisēns dodas uz bērnudārzu, kur kopā ar mammu pavada dienas pirmo daļu un cenšas iekļauties vienaudžu vidū. Pavisam nesen Matīsiņam tika uzstādīta diagnoze autisms.

Vecākiem ilgu laiku bija ļoti psiholoģiski smagi pieņemt Matīsa diagnozi, bet kavēties nedrīkst, un jādara viss iespējamais, lai dēliņam palīdzētu mācīties adaptēties sabiedrībā, apgūt jaunas prasmes, mācīties valodiņu. Speciālisti rekomendē nekavējoties uzsākt ABA terapijas nodarbības, kas ļoti palīdzētu zēnam pašam un viņa līdzcilvēkiem. ABA terapijas nodarbībām gadam nepieciešami 1040 eiro un diemžēl  šīs nodarbības jāapmaksā pašai ģimenei, jo nav atbalsta no valsts. Ģimene lūdz mūsu palīdzību, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt tik ļoti nepieciešamo terapiju.

Palīdzēsim kopā Matīsiņam!

 

The Project is placed online on: 18.10.2021

Project completed 01.11.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Support for the Ukrainian people

Ukrainas dzīvniekiem! #palīdzipalīdzēt

Nedziedināmi slimu cilvēku atbalstam

Zobu feja

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 805 495.98 €