Follow us Today has already donated 1,721.53 €

Palīdzība Marekam Stienim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Marekam nepieciešamā summa ortozēm saziedota.

14 gadus vecais Mareks ir smaidīgs, komunikabls un atvērts zēns. Neskatoties uz nopietniem kustību traucējumiem un 5. pakāpes vājdzirdība, viņš ar visiem atradīs kopīgu valodu.

Marekam patīk matemātika, zīmēšana, veidošana, puzles un lego, loģiskās datorspēles un ātras mašīnas. Ikdienā Mareks lieto zīmju valodu, ārpus mājām izmanto riteņkrēslu.

Mareks pasaulē nāca pirms laika, 28. grūtniecības nedēļā. Mēnesi pēc dzimšanas Marekam pēkšņi apstājās elpošana, tas atkārtojās arī pēc 10 dienām. Abas reizes tika veikti reanimācijas pasākumi. Smaidīgais puisēns kļuva apātisks, uz mammu vairs nereaģēja, nesmaidīja. Puisēns nevēlās, nestiepās pēc mantiņām, grūti bija iekustināt.

Mareks 4 gadu vecumā sāka celties jau stāvus pie sienas un spēra pirmos nedrošos soļus. Lielāku prieku vecāki nevarēja iedomāties!

Nāca nākamais trieciens. Pēc pārslimotas smagas angīnas zēns vairs nemācēja pat rāpot, par staigāšanu nerunājot. Viņam parādījās kontraktūras ceļu un pēdu locītavās. Nelīdzēja ne vingrošana, ne rehabilitācija. 2010. gadā Marekam tika veikta muskuļu pagarināšanas operācija. Pēc operācijas Mareks atkal iemācījās staigāt ar staiguli. Bet kauli aug ātrāk par muskuļiem. Mareks vairs nevarēja noturēties kājās, ceļos atkal parādījās kontraktūras, pārvietojās pa māju tikai uz ceļiem rāpus.

Pēc fizioterapeita un ortopēda ieteikuma, Marekam ir nepieciešamas ceļa ortozes ar pacelšanas mehānismu, kas palīdzētu ceļa locītavai noturēt augumu vertikālā pozīcijā. Tas mazinātu kontraktūras ceļa locītavās, stiprinātu gūžu locītavas un muguras muskuļus. Tās izmaksā 4294.75 eiro, daļu summas 1110.60 eiro apmērā apmaksās valsts. Mareka ģimenei pašiem jāmaksā 3184.14 eiro, taču viņiem šādas naudas nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Marekam!

The Project is placed online on: 24.05.2019

Projekts noslēgts 26.06.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Bērna sargeņģelis

Mazajiem pacientiem SUPERVAROŅA TĒRPS

Gaisma mūsu brīvībai!

Palīdzība Guntai Odriņai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

729 783.15 €