Follow us Today has already donated 1,039.31 €

Palīdzība Ksenijas Kibjaro ģimenei

Ksenijai jau ir 12 gadiņi, bet viņa vēl nekad nav redzējusi savu māmiņu, tēti, mazo māsiņu. Meitenīte ir neredzīga kopš dzimšanas. Ksenijai augot, parādījās arī smagi attīstības traucējumi, meitenīte nerunā un ir atpalikusi savā attīstībā no citiem bērniņiem. Ksenijas diagnoze ir acu redzes nervu hipoplāzija, t.i., neattīstīti acu nervi un centrālās nervu sistēmas anomālija. 

Ksenija atpazīst mammu pēc balss, smaržas un taustes, tāpat arī pārējo pasauli sev apkārt. Ikdiena ar tik smagi slimu bērnu ir sarežģīta. Vecmāmiņas un vectētiņi dzīvo tālu no Rīgas – Krāslavas rajonā un Cēsīs, tādēļ ikdienā palīdzēt nevar. Jau vairāk kā 7 gadus ģimenei ir savs sargeņģelis auklīte Tamāra. 

“Mūsu auklīte Tamāra ir kā saules stars mūsu ģimenē, aizstāj vecmāmiņu.  Tamāra dod iespēju atvilkt elpu no smagās ikdienas, no rūpem, kas gulstas uz mūsu pleciem. Viņu droši var pieskaitīt pie mūsu ģimenes loka. Redzot kā Ksenija tiecās pie auklītes, esam uzticējušies Tamārai pilnībā. Jo ir svarīgi, kad bērns neredz un nerunā, ieraudzīt viņas emocijas un Tamāra to spēj. Mums ir svarīgi, ka Ksenija ir nodarbināta un laimīga”, stāsta Ksenijas mamma Karīna.  

Īpaši svarīga auklītes palīdzība ir pēdējos trīs gadus, kopš ģimenē aug Ksenijas mazā māsiņa Paula. Kad nāk auklīte, tad Ksenija atpūšās no māsiņas, kura nepārtraukti grib spēlēties un nodarbināt māsu. "Jebkurš vecāks var piekrist, ka bērni ir liels darbs, bet ja ģimenē ir īpašais bērniņš, tad aukle ir vienkārši milzīgs atvieglojums. Esam ļoti pateicīgi visiem ziedotājiem," stāsta Ksenijas māmiņa Katrīna. 

Ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību Ksenijas aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". 

Palīdzēsim Ksenijas ģimenei!

 

The Project is placed online on: 10.12.2018

Projekts noslēgts 14.01.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Palīdzība Markusam Kraščukam

Support special children!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

952 180.91 €