Follow us Today has already donated 2,740.88 €

Palīdzība Gusta Kristiāna Jansona ģimenei

Gusts Kristiāns ir smaidīgs un aktīvs 5 gadus vecs puisēns. Ģimene viņu mīļi sauc par Gustiņu. Kad mamma bija mazulīša gaidībās, nekas neliecināja, ka puisēns šajā vecumā vēl nemācēs ne sēdēt, ne staigāt. Grūtniecība noritēja veiksmīgi, analīzes bija labas, dzemdības – bez sarežģījumiem. Tomēr dzīve “apgriezās ar kājām gaisā”, kad divu mēnešu vecumā bērns sāka noraustīties un māmiņa steidzami aizveda dēliņu uz bērnu slimnīcu. Ārsti veica izmeklējumus un uzstādīja nopietnas un sarežģītas diagnozes – metabola leikodistrofija, garīgā atpalicība, perinatāla encefalopātija, psihomotorās attīstības aizture, kreisās puses greizā pēda, polineiropātija, neprecizēta ģenētiskā saslimšana, bronhiālā astma, pārtikas alerģijas. Puisītim veiktas vairakas operācijas.  Par spīti visām pārciestajām grūtībām zēns ir aktīvs un smaidīgs puisītis, ikdienā pavada daudz uz vēdera, mācās līst un rāpot.  

Ikdienā par savu dēliņu rūpejas mamma Linda, jo viņš ir pilnībā asistējams un aprūpējams. Lai mamma varētu uz dažām stundām nedēļā nokārtot savas personīgas vajadzības, kādu reizi apmeklēt arī frizieri vai mūzikas koncertu, liels atspaids ir auklīte. Īpaši svarīga auklītes palīdzība ir kopš šī pavasara, kad ģimenē ienākusi māsiņa Marta, kurai vajadzīgas mammas rūpes. Māsiņa ir stimuls, lai Gustiņš apgūtu jaunas prasmes, viņa stāvoklis ir nedaudz uzlabojies. "Vasarā ciemojāmies laukos pie mūsu mīļās auklītes.  Gustiņš varēja pilnu vēderu pieēsties meža avenes, izšūpoties šūpuļtīklā un ar auklīti kārtīgi izvārtīties pļavā. Gustiņš bija tik laimīgs," stāsta mamma. 

Gustiņa ģimene lūdz palīdzību auklītes darba apmaksai vismaz vienu dienu nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Kopā gadā nepieciešami 3072 eiro auklītes darba apmaksai. 

 Palīdzēsim Gustiņa ģimenei! 

The Project is placed online on: 12.12.2018

Projekts noslēgts 10.09.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Rikardam Mikaelam Tallkvistam

Es apņemos

M3SA - palīdzi bērniem veseļoties

Uzzināt vairāk

Palīdzība Mārtiņam Cēberam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

733 874.58 €