Follow us Today has already donated 5,016.00 €

Palīdzība Elīnai Ozolai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!

Elīna ir apbrīnojami apņēmīga un centīga jauniete no Liepupes. Viņa studē 2. kursā Informācijas pārvaldību Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātē, lai kļūtu par zinošu speciālisti bibliotēku darbības jomā. Taču viņas ceļš līdz augstskolai ir bijis sarežģīts.

Elīnai piedzimstot, tika konstatēta mugurkaula trūce un uzstādītā diagnoze - Spina bifida, kas ir komplicēta slimība, ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Vēlāk konstatētā epilepsija, iekrāsoja nākotnes izredzes drūmās krāsās. Taču, pateicoties vairākām operācijām, pastāvīgai rehabilitācijai, dažādām ārstniecības metodēm, tehniskiem palīglīdzekļiem, Elīnai ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu. Lai arī ar ortožu un speciālo apavu palīdzību, tomēr Elīna spēj piecelties kājās un pati staigāt, garākus ceļa posmus pārvarot riteņkrēslā. Tomēr tas ir ievērojami daudz, jo tādējādi viņai ir bijusi iespēja apmeklēt vietas, kur nav vides pieejamības, piemēram, skolas. Elīna ir viena no retajām personām ar invaliditāti mūsu valstī, kurai, pateicoties lielam ģimenes, pašvaldības un izglītības iestāžu atbalstam, nav bijis jāapmeklē kāda no speciālām skolām. Viņa, mācoties kopā ar citiem bērniem, ir varējusi iegūt pamatizglītību Liepupē un absolvēt Salacgrīvas vidusskolu, kā arī piepildīt sapni par bērnu mūzikas skolu, kur beigusi flautas klasi un apguvusi klavierspēli, kā arī šobrīd studēt augstskolā pilna laika klātienē. Brīvo laiku, kura studējot ir pavisam nedaudz, Elīna velta nodarbībām ar savu kanisterapijas suni, zeltaino retrīveru Koriju. Korijs ir viņas labākais draugs un palīgs grūtos brīžos, ienesot saimnieces dzīvē daudz prieka. Nākotnē Elīna cer Koriju izaudzināt par savu asistentu. Lai uzlādētos emocionāli, Elīna spēlē klavieres un labprāt apmeklē dažādus muzikālus pasākumus un koncertus. Ikdienas gaitās Elīnu pavada mamma, kura ir meitas pilna laika asistente, nodrošinot iespēju apmeklēt visas nepieciešamās iestādes, kā arī būt sabiedrībā. Viss līdz šim, paveikts ar lielu ticību, darbu un sabiedrības atbalstu, par ko Elīnas ģimene jūtas no sirds pateicīga.

Lūkojoties nākotnē, lai Elīna varētu sasniegt savus mērķus - pabeigt studijas un strādāt savā izvēlētajā profesijā, kā arī piepildīt kvēlākos sapņus par pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā, kļūstot maksimāli neatkarīgai, pašlaik ir ļoti nepieciešams atbalsts rehabilitācijas kursam.  Rehabilitācijas kurss nepieciešams būtiskai gaitas un vispārējās fiziskās un mentālās veselības uzlabošanai, lai kļūtu stabilāka, drošāka un patstāvīgāka, ceļā uz neatkarīgāku dzīvi. Intensīvs 3 nedēļu rehabilitācijas kurss centrā “Poga” ar Therasuit nodarbībām, ergoterapiju un masāžas kursu izmaksā 1500 eiro. Šādu līdzekļu ģimenei nav, tādēļ viņi lūdz palīdzību Elīnas rehabilitācijai.

Palīdzēsim Elīnai!

The Project is placed online on: 12.06.2022

Project completed 13.06.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Cilvēkos ir spēks!

Palīdzība Jevgenijai Kovaļenko

Twitter convoy for Ukraine

Palīdzība Irinai Bērziņai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

7 497 404.10 €