Follow us Today has already donated 2,255.20 €

Palīdzība Aleksandram Uškanovam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota.

Aleksandram ir 42 gadi, ģimene, 2 bērni un darbs reklāmas produkcijas ražošanas jomā. Aleksandrs bija aizrāvies ar tehniskajiem sporta veidiem, viņš ir bijušais ūdens motosportists, Latvijas un Baltijas vicečempions. Diemžēl jau 10 gadus Aleksandrs sadzīvo ar smagu saslimšanu - multiplo sklerozi. Slimībai progresējot, Aleksandram radušies kustību traucējumi, kuru dēļ viņš var pārvietoties tikai ar ratiņkrēsla palīdzību, kas prasa rast risinājumu kā izkļūt no dzīvokļa uz darbu un citās ikdienas gaitās. 

“Joprojām esmu sociāli aktīvs un turpinu strādāt. Taču nu ir pienācis brīdis, kad nepielāgotā vidē pat ar asistenta palīdzību tikt ir praktiski neiespējami vai ļoti, ļoti grūti, ”stāsta Aleksandrs.

Sākotnēji Aleksandrs cerēja, ka kāpņu telpā varēs izbūvēt stacionāro pacēlāju, taču Aleksandrs nesaņēma nepieciešamo atbalstu no kaimiņiem par izbūves veikšanu, kā arī šī iecere neatrisinātu iekļūšanu citās nepielāgotās telpās. Savukārt, mobilā pacēlāja saņemšanai no pašvaldības ir vismaz 3 gadu rinda, kā arī ikdienā līdzās jābūt asistentam, kas ne vienmēr ir iespējams. Tādēļ Aleksandrs  ir atradis risinājumu - kombinētu ierīci, kas ir ratiņkrēsls ar šķēršļu tai skaitā arī kāpņu pārvarēšanas funkciju. Šī ierīce ir vispiemērotākā Aleksandra dzīvesveidam un ļaus kaut daļēji iegūt pārvietošanās brīvību. Ratiņkrēsls - pacēlājs GTS4 ar elektrisko piedziņu maksā 9000 eiro (precizēts 19.08.2019.), ko valsts Aleksandra gadījumā neapmaksā, arī daļējā apmērā nē. Aleksandram šim mērķim līdzekļu nav, jo vēl jāparūpējas par abu bērnu izglītību. Tādēļ viņš lūdz līdzcilvēku palīdzību ratiņkrēsla iegādē. 

Palīdzēsim Aleksandram! 

The Project is placed online on: 19.07.2019

Projekts noslēgts 20.08.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Bērna sargeņģelis

Gaisma mūsu brīvībai!

Palīdzība Danilam Bespalovam

Palīdzība Maksimam Moisejevam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

949 575.93 €