Follow us Today has already donated 7,019.00 €

Once a Human had a Friend

Report 31.07.2018

2018. gada jūlijā patversmē “Dzīvnieku draugs” tika uzņemti 22 kaķi, bet uz jaunām mājām devās  20 kaķi un 1 suns. Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros jūlijā “Dzīvnieku draugs” ir veicis sterilizācijas 39 bezpajumtes kaķiem (30 kaķenēm un 9 runčiem). “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā jūlijā veiktas 23 vakcinācijas, 28 attārpošanas, kā arī 14 dzīvniekiem sniegta veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekciju un traumu gadījumos. 

"Dzīvnieku draugs" priecājas par visiem dzīvniekiem, kuri atraduši jaunas mājas, taču vislielākais prieks šoreiz ir par keķenīti Šēru, runčukiem Bali un Kripsi

Šēru uz patversmi atveda mincītes saimnieki, jo kādam no ģimenes locekļiem tika atklāta alerģija pret kaķenītes spalvu. Saimnieki no Šēras šķīrās ar asarām acīs, un arī pati mince, kā škita, bija tuvu raudāšanai – kaķenīte bija neizpratnē par to, kapēc viņa tiek ielikta būrītī, bet viņas saimnieki dodas prom. Pirmo laiku patversmē Šēriņa pavadīja, asi reaģējot uz katru pieskārienu, tomēr ar laiku kaķenīte pie patversmes darbiniekiem pierada, un pamazām atvērās, parādot, cik jauks kaķis viņa patiesībā ir. Tomēr, tā kā mince jau bija 5 gadus veca, bija pārliecība, ka Šēriņai patversmē nāksies mitināties vismaz līdz rudenim. Vasaras mēnešos, kad patversme pilna ar kaķēniem, reti tiek adoptēti pieaugušie dzīvnieki. Tomēr kādā skaistā dienā kāda sieviete uz mājām ņemt līdzi izvēlējās tieši Šēru, un tagad kaķenīte var netraucēti saimniekot savās jaunajās mājās, kur var būt pati, pati galvenā!

Draudzīgais runčuks Bali patversmē nonāca aprīlī. Tā kā Bali bija gados jauns, komunikabls un skaists runčuks, patversmes darbiniekiem šķita, ka mincis sev mājas atradīs pavisam drīz. Tomēr tā diemžēl nenotika, un Bali nācās patversmē pavadīt vairākus mēnešus. Kādā jūlija dienā patversmi apmeklēja jauns pāris, kuri vēlējās dot mājas tieši pieaugušam runcim. Iepazinušies ar visiem patversmes minčiem, pāris izvēlējās mājas dot tieši šarmantajam Bali, un tagad runčuks lepni saimnieko savās jaunajās, īstajās mājā.

Kripsis patversmē nonāca kopā ar kaķenītēm Ogu un Sprogu, kā arī runčuku Oksiju. Kaķīšu saimniece, kāda kundze gados, vairs nespēja par minčiem parūpēties, tapēc tie tika nogādāti patversmē. Kripsis sākumā ārkārtīgi pārdzīvoja un ļoti skuma pēc saimnieces. Tomēr ar laiku Kripsis ar jaunajiem apstākļiem aprada un atvērās. Kripsim nekas nesagādāja lielāku prieku kā komunikācija ar cilvēku, un viņš kļuva par galveno patversmes darbinieku un apmeklētāju sagaidītāju telpā, kurā mitinājās. Tomēr, ņemot vērā, ka runčuks bija jau gados, viņa izredzes atrast jaunas mājas šķita niecīgas. Taču jūlijā kāda kundze izvēlējās uz mājām vest tieši Kripsi! Tagad Kripsis saimnieko jaunajās mājās, ir aprūpēts, samīļots un lutināts. Un pats galvenais-runčukam tiek sniegts tieši tik daudz uzmanības, cik Kripsis to vēlas!

Papildus ikdienas darbiem patversmes darbinieki viesojās žurnāla "Ir" nometnē bērniem "Dzīvnieku pētnieks un draugs". Apciemojuma laikā bērniem tika stāstīts par patversmiun dzīvniekiem tajā. 

Jūlijā patversmes dzīvnieki saņēmuši patīkamu pārsteigumu no "Skrapele.lv"- dāvanā saņemti agu asināmie paklājiņi, kurus steidza izmēģināt gan mazie kaķēni, gan pieaugušie kaķi! 

Finanšu atsakite:
Dzīvnieku barība EUR 265.95
Kopā izlietots EUR 265.95

Citas atskaites:

Other topical projects

#Neklusē!

Palīdzība Reinim Kosītim

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība Uldim Vasiļevskim

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

896 631.99 €