Follow us Today has already donated 202.00 €

Nedziedināmi slimu cilvēku atbalstam 2022

Slimību neieplāno. Slimība nešķiro un nežēlo. Slimība sāp.

Kad cilvēks ir neārstējami slims, viņš piedzīvo sāpes, ķermeņa nevarību un bezcerību. Pēc pārciesta insulta, infarkta, vēža vai citas smagas slimības, kas kļuvusi neārstējama, cilvēkam nepieciešama aprūpe un viņš atkarīgs no apkārtējiem. Vajadzīga empātija, līdzcietība, milzu pacietība un paliatīvā aprūpe. Ģimenēm, kuras rūpējas par nedziedināmi slimiem tuviniekiem, ik dienu nepieciešams neizmērojams emocionālais un fiziskais spēks. Uz ģimenes pleciem ir slimnieka ikdienas aprūpe – kopšana, cilāšana, mazgāšana un medikamentu ievade. Bieži vien kāds no tuviniekiem nestrādā, lai būtu kopā un rūpētos. 

Nedziedināmi slimu cilvēku aprūpei no ģimenes līdzekļiem aiziet ievērojama daļa. Autiņbiksītes, paladziņi, speciālie guļošu cilvēku ķermeņa aprūpes un mazgāšanas līdzekļi, brūču kopšanas līdzekļi, pārsēji un daudz citas preces nepieciešamas ik dienu. Skaudri, ja slimības dēļ cilvēks pats nespēj pilnvērtīgi paēst un norīt pārtiku. Tas bieži ir insulta pacientiem, kad ir rīšanas traucējumi, kā arī vēža slimniekiem, īpaši, ja ir rīkles, mēles vai kakla vēzis. Bieži vēža slimnieki saskaras arī blaknēm pēc ķīmijterapijas vai staru terapijas, kad ir mutes gļotādas bojājumi, nespēks un nelabums, kad nevar normāli pats paēst. Neēdot cilvēks strauji zaudē svaru, nepietiekoši ēdot neuzņem pietiekamas uzturvielas un tas ietekmē kopējās izredzes atveseļoties vai stāvokli stabilizēt. Rodas izgulējumi un citas nevēlamas reakcijas. Valsts šobrīd apmaksā enterālo pārtiku, ko ievada caur speciālo zondi, taču dzeramo speciālo pārtiku valsts vēl aizvien neapmaksā, neskatoties uz to, ka ārsti to nozīmē. Šādas medicīniskās pārtikas izmaksas mēnesī var sasniegt pat 350 eiro un bieži tā jālieto ilgtoši. Ja tuviniekam nav līdzekļu, nedziedināmi slimais cilvēks nomirst no slāpēm un bada. Ik mēnesi Ziedot.lv vēršās vismaz 30 cilvēki, kuriem nepieciešama šāda palīdzība.  

Paliatīvā aprūpe nav ārstēšana, bet humāna ciešanu atvieglošana, kas iekļauj sāpju mazināšanu, fizisku un emocionālu atbalstu. Paliatīvā aprūpe var būt nepieciešama visu vecumu cilvēkiem ar ļoti dažādām diagnozēm, bet kopsaucējs ir viens – slimība ir neārstējama. Tad svarīgi sniegt cilvēkam palīdzību un rūpēties, lai dzīves kvalitāte saglabātos līdz pat mūža izskaņai. Dažkārt tās ir tikai dienas, bet tie var būt arī mēneši vai gadi.

Palīdzēsim nedziedināmi slimiem pacientiem!

Pēdējās izmaiņas 29.11.2022. 

The Project is placed online on: 28.07.2022

Project completed 01.01.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Make a Child's Dream Come True!

Stiprini Stipros

Palīdzība Līnai Zaķei

For Children With Autism

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 363 388.67 €