Follow us Today has already donated 1,340.00 €

Mazi solīši pretī lielajai dzīvei

Latvijai ir svarīgs katrs bērniņš. Arī tie, kuriem jāsadzīvo ar smagām diagnozēm – bēru cerebrālo trieku, muguras smadzeņu bojājumiem vai insultu. Arī šie bērni pelnījuši saņemt labāko, ko sniedz zinātne un jaunās tehnoloģijas. Centrs POGA 2022.gadā vēlas šiem bērniem uzdāvināt jaunu, inovatīvu terapijas veidu, kas palīdzēs trenēt bērnu gaitu un līdzsvaru - Rysen 3D gaitas iekārtu Latvijas bērniem. Rysen ir Nīderlandes uzņēmuma Motek Medical , kas ir virtuālās realitātes robotikas līderis, radīta inovācija. 

Bērni, kuri nekad nav nostājušies uz savām kājām, ar Rysen atbalstu spēj piecelties no ratiņkrēsla un sajust to, ko mēs ikdienā uzskatām par pašsaprotamu – staigāt.

Rysen sistēma ļauj attīstīt pareizu gaitu, nodrošinot ķermeņa svara atbalstu neierobežotai kustību brīvībai. Jaunā trīsdimensiju ķermeņa balsta iekares sistēma nodrošina gaitas un līdzsvara terapiju brīvā telpā – bērns mācās staigāt, ejot pa telpu uz priekšu, sāniem, pieliekties vai palēkties. Līdz šim lietotās gaitas treniņa tehnoloģijas pārsvarā ir stacionāri gaitas roboti, kur gaita tiek trenēta, ejot uz vietas. Bērniem ar gaitas traucējumiem RYSEN iekārta sniedz nebijušu kustību brīvību un izcilu terapiju. RYSEN atbalsta dažādas aktivitātes, piemēram, piecelšanos un apsēšanos, līdzsvara treniņu, iešanu pāri šķēršļiem un brīvu staigāšanu.

Rysen 3D gaitas iekārtas kopējās izmaksas ir 275 tūkstoši eiro. Lielāko daļu no šīm izmaksām segs uzņēmuma Zabbix ziedojums un Ziedot.lv līdzekļi. Vēl nepieciešami 75 000 eiro.

Palīdzēsim Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem spert pirmos patstāvīgos soļus pretim pilnvērtīgākai un laimīgākai dzīvei!

The Project is placed online on: 01.12.2021

Project completed 16.02.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

STOPIFY

More

Atbalsta grupas Ukrainas cilvēkiem

Medical Massage

Help for Elderly People

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

402 928.83 €