Follow us Today has already donated 4,873.03 €

Kopgalds – siltas maltītes atbalsts (2012)

Siltas maltītes nodrošināšana vēl aizvien sagādā grūtības daudzām Latvijas ģimenēm. Daudzi nespēj atgūties pēc ekonomiskās krīzes un netiek galā ar ekonomiskās krīzes sekām, daudzi vienkārši nespēj paši par sevi parūpēties jau gadiem.  Cilvēka izdzīvošanai vissvarīgākais ir ēdiens, tādēļ Kopgalds apvieno zupas virtuves, kas cilvēkus neškiro un zupas šķīvi sniedz katram, kas to ar pastieptu roku lūdz.

Zupas virtuve ir tā vieta, kur palīdzību var saņemt ikviens, kuru dzīvē piemeklējusi tāda nelaime, kad nav citur kur vērsties. Silta zupa vai biezputra, maizes šķēle un silta tēja - tāda pieticīga mēdz būt trūcīgo ļaužu iztikšana gan ziemas salā, gan vasaras karstumā. Zupas virtuvēs pēc palīdzības vēršas bezdarbnieki, invalīdi, veci un vientuļi cilvēki, daudzbērnu ģimenes, nereti spainīti līdzi siltu maltīti saņem arī mājā palikušie izsalkušie bērni un vecmāmiņas vai vectētiņi. 

Savu atbalstu Kopgaldam sniedz arī Borisa un Ināras Teterevu fonds. Pilsētās, kur atrodas lielveikalu tīkla Rimi veikali, zupas virtuves ik mēnesi saņem palīdzību 50 -150 latu apmērā produktu veidā. 

Kopgalds sniedz palīdzību un gādā par siltu maltīti vairākiem tūkstošiem cilvēku 36 zupas virtuvēs 24  Latvijas pilsētās un pagastos -  Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Talsos, Tukumā, Ventspilī, Valmierā, Vecumnieku novadā Bauskas pusē, Iecavā, Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Priekuļu novada Sarkaņos, Strenču novada Sedā,  Cesvainē, Siguldā, Smiltenē un Ugālē.

Lai pabarotu cilvēkus zupas virtuvēm nepieciešama arī Jūsu palīdzība. Vienas maltītes cena svārstās no 0,50 santīmiem līdz 1 latam. Lai arī zupas virtuvju darbību daudzviet atbalsta pašvaldības, tajās darbojas brīvprātīgie, tomēr ir arī izdevumi, kas saistīti ar tehnisko nodrošinājumu un regulāro rēķinu apmaksu. Jūsu atbalsts var palīdzēt praktiski nodrošināt gan zupas virtuvju ikdienas darbu - iegādājoties produktus, jaunus katlus vai karotes, apmaksājot elektrības vai gāzes rēķinu, rēķinus par ūdeni vai siltumu, gan nogādājot silto maltīti tiem, kas paši nespēj mērot ceļu uz ēdināšanas vietu.

Atskaites par 2010. un 2011. gadā projektā paveikto varat apskatīt šeit: http://www.ziedot.lv/lv/report/871

Palīdzēsim, lai ikviens izsalkušais var saņemt siltu maltīti!

Projekts portālā ievietots  01.01.2012., pēdējās izmaiņas veiktas 03.01.2012.

The Project is placed online on: 24.11.2014

Project completed 16.03.2017

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

10 FOX for Ukraine

Snaiperšautenes Ukrainas aizsardzībai

Palīdzība Samantai Sīlei

Help Children Walk!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 065 700.81 €