Follow us Today has already donated 217.00 €

Dosim bērniem iespēju!

Dosim 40 bērniem iespēju pilnvērtīgi dzīvot!

Iniciatīvas mērķis ir sniegt palīdzību 40 bērniem ar AST (autiskā spektra traucējumiem), agrīni nodrošinot nepieciešamo terapiju! Mēs no visas sirds ticam, ka visi bērni ir pelnījuši labāko medicīnisko aprūpi neatkarīgi no viņu vecāku finansiālām iespējam. Mēs aicinām palīdzēt un atbalstīt bērnus!

Bērnības autisms ir ar nervu sistēmas attīstību saistīts traucējums. Šobrīd bērnības autisma cēloņi līdz galam vēl nav zināmi. Autisms ir traucējumu spektrs, tāpēc, lai to apzīmētu, bieži tiek lietots nosaukums: autiskā spektra traucējumi (AST). AST izpaužas ar noteiktu pazīmju un funkcionēšanas īpatnību kopumu, kas katram indivīdam atšķiras. Kopumā AST var raksturot kā „traucējumu visa mūža garumā, kas ietekmē, kāda veidā persona komunicē ar citiem un redz pasauli sev apkārt”.

Zinātniski ir pierādīts, jo agrīnāk AST tiek diagnosticēti, un secīgi tiek sniegta atbilstoša un uz pierādījumiem balstīta terapija, jo labākas ir nākotnes prognozes bērniem adaptēties mūsu sabiedrībā. Diemžēl joprojām valsts budžets nesedz terapijas, kuras palīdz bērniem ar AST, un šīs izmaksas jāsedz bērna ģimenei. Aptuvenās izmaksas uz bērnu, ietverot ABA terapiju, logopēdu un citas pierādījumos balstītās terapijas, vienam bērnam izmaksā vidēji 2500 EUR gadā. Daudzas ģimenes diemžēl šo nespēj atļauties un tādēļ vēršas ar lūgumu palīdzēt pie sabiedrības.

Bērnu Slimnīcas fonds (BSF) ir vadošā labdarības organizācija, kas rūpējas par bērnu veselību Latvijā. Līdz šim esam palīdzējuši jau 500 bērniem ar AST. BSF ir izveidojis Latvijā pirmo Autisma kabinetu, kur vecāki vai aprūpētāji, kas audzina bērnu ar AST, var saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību un konsultāciju.

BSF ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB/EBRD) kopienas iniciatīvas 2020. gadā izvēlēta organizācija, kuras saņemtajiem ziedojumiem  laika posmā no 2020. gada 10.decembra līdz 2021.gada 10.jūnijam likt klāt tieši to pašu summu.

ERAB kopienas iniciatīvas 2020. gada atbalsta solījums būs spēkā, ja tiks izpildītas ziedojumu piesaistes un atskaišu iesniegšanas prasības.

The Project is placed online on: 02.02.2021

Project completed 18.05.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Gaismas ceļš Donbasam

Palīdzība Danielam Stepanovam

Help for Elderly People

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 363 403.67 €