Follow us Today has already donated 208,212.14 €

Atkārtota palīdzība Mikam Veidem

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Mikam nepieciešamā summa saziedota.

Mūsu palīdzība steidzami nepieciešama Mikam - 15 gadīgam puisim no Anužiem, Talsu novadā. Biedējošā diagnoze – Hepatocellulāra fibroellāra karcinoma zēnam tika atklāta 11 gadu vecumā, kad sabruka Mika sapņi, cerības un plāni par nākotni. Šajā dienā Miks, kurš daudz zīmēja un guva daudz godalgas par saviem darbiem pārtrauca to darīt....... Vienas dienas laikā Miks zaudēja daļu savas bērnības un kļuva pieaudzis.  Audzēju diagnosticēja trešajā stadijā, kad lielākā daļa aknu bija pārstājusi funkcionēt. Steidzami tika veikta smaga operācija, kas ilga 5 stundas un zēnam izņēma lielāko daļu aknas, diafragmu un žultspūsli. Pēc operācijas tika uzsākts ķīmijterapijas kurss, kas bija Mika lielākais pārbaudījums gan fiziski, gan psiholoģiski. Ķīmijterapijas rezultātā zēnam sākās plaši iekaisumi gan mutē, gan uz ķermeņa. Miks nevarēja paēst, jo nežēlīgi sāpēja mute, viņš zaudēja daudz svara. Iekaisums sākās arī zēna cirksnī, un puisis zaudēja iespēju patstāvīgi pārvietoties.

Pēc pārciestajām procedūrām Mika audzējs bija pazudis un gan zēnam, gan ģimenei iestājās atelpa, lēnītēm atjaunojās ierastā dzīve. Miks, kaut arī bailīgi, tomēr sāka atgriezties vecajā dzīves ritmā. Tomēr audzējs atgriezās ar lielāku spēku, kad veicot kārtējo pārbaudi, tika konstatēts recidīvs – audzējs bija atgriezies, izsējies pa vēdera plēvi, limfā, krūškurvī un cirksnī. Mika pasaule sabruka vēlreiz.

Valsts vairs neuzņēmās apmaksāt Mika ārstēšanu, bet radās iespēja uzsākt eksperimentālo ķīmijterapiju, ko apmaksāja Bērnu slimnīcas fonds. Eksperimentālā terapija uzrādīja labus un cerīgus rezultātus, jo audzējs lēnām atkāpās. Miks spēja izturēt šīs terapijas blaknes, un no guļoša stāvokļa spēja piecelties un spēt par sevi parūpēties. Tomēr audzējs atkal atgriezās – nežēlīgi mainījis savu formu, kļuvis agresīvāks. Latvijas onkologiem pietrūka iespējas un zināšanas, lai turpinātu ārstēšanu Latvijā. Konsīlija lēmums bija smags – Mikam nevar palīdzēt. Un vissmagākais trieciens ģimenei – meklējiet iespējas paši!

Ģimenei atsaucās Vācijas klīnika Medias Klinikum Burghausen, kas spēja piedāvāt terapiju tik retai vēža formai. Pateicos ziedotājiem, Miks jau ir saņēmis trīs ķīmijterapijas kursus.

Miks ir īsts varonis, jo ir izcīnījis savu mazo uzvaru pār pirmajām ķīmijterapijām. Zēnam bijušas spēcīgas sāpes ceļgalos un potītēs, bet viņš turējies braši. Mikam ir iegūtas jaunas rētas uz ķermeņa, bet tie ir viņa jaunie ordeņi, kas liks atcerēties nākotnē izcīnītās uzvaras. Par katru rētu Mikam ir īpašs stāsts un ar katru rētu stāsts tiek papildināts. Miks ir atguvies un viņam ir parādījies dzīvesprieks - viņš var mazliet pajokoties un pasmieties. Viņa dzīves moto nav pazudis - galvenais ir būt veselam, pārējais ir nieks un dzīves sīkumi!

Mika ārsti ir lēmuši terapiju turpināt, jo pēc ķīmijterapijas kursiem uzrāda rezultātus un nav variantu apstāties. Terapija ir jāturpina un mūsu Mikam ļoti nepieciešams mūsu atbalsts, jo nepieciešami vēl divi terapijas kursi. Kopā nepieciešami 40000 eiro, no kuriem 10564 eiro jau ir pieejami no saziedotās, bet vēl neizmantotās summa. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 29436 eiro.

Mika vecāki lūdz mūsu palīdzību. Mēs ticam, ka kopā mēs varam atgriezt Mika sapņus un dot cerību ģimenei.

Palīdzēsim Mikam! Mums izdosies!

 

The Project is placed online on: 21.12.2021

Project completed 12.04.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Čerņihivas apgabala bērnu slimnīcai

Klusais eņģelītis

Families with children who have impairments

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

7 752 872.68 €