Follow us Today has already donated 3,319.34 €

Atkārtota palīdzība Emīlam Azandam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste 2023. gadā ir noslēgta. 

Emīlam no Rīgas ir 24 gadi. Pirms 5 gadiem, būdams 12. klases skolnieks ģimnāzijā, viņš smagi cieta negadījumā, kas izraisīja smadzeņu bojājumus. Pusgadu Emīls bija piekalts gultai, pats nespējot ne elpot, ne ēst, nedz kustēties. Tomēr ar mediķu palīdzību un nenovērtējamu ģimenes atbalstu, kā arī pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, Emīla stāvokli ir izdevies būtiski uzlabot.

Lielāko dienas daļu Emīls jau pavada ratiņkrēslā, viņam ir arī vertikalizācijas krēsls, kurā trenēt ķermeni stāvus pozai. Ir uzlabojusies redze un Emīls lasa e-grāmatas, tas viņam pašam ir liels prieks un gandarījums. Viņš pats ēd, darbojas ar planšetdatoru, funkcionālās gultas un televizora pultīm. Divas veiksmīgas operācijas ir atjaunojušas kustību spējas abos elkoņos, kuri iepriekš bija saauguši. Emīls gribētu strādāt attālināti par tulkotāju, jo brīvi pārvalda gan vācu, gan angļu valodas, viņam ir labas datorprasmes un analītiskas spējas. Viņš skolas laikā ir bijis Latvijas un starptautisko ķīmijas un fizikas olimpiāžu laureāts.

Tomēr ikdienas vajadzības ir nemainīgas – tā ir regulāra rehabilitācija. Emīls katru gadu izmanto valsts apmaksātās rehabilitācijas iespējas, taču to starplaikos ārstu konsīlijs ir nozīmējis regulāru fizioterapiju mājas apstākļos vismaz 3 reizes nedēļā, lai Emīla stāvokli nostiprinātu, mazinātu spasticitāti, nerastos izgulējumi, kā arī sirds un asinsvadu slimības. Valsts šādu rehabilitāciju neapmaksā, tādēļ Emīla ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību. Emīla mamma Indra stāsta, ka katra nedēļa bez fizioterapijas ir “kritiens atpakaļ”. Viena fizioterapijas nodarbība mājas apstākļos maksā 40 eiro, ja nodarbības vajadzīgas 3 reizes nedēļā, tad mēnesī tie ir līdz pat 480 eiro, gadā - 5760 eiro. Šādu summu ģimene nevar atļauties, tāpat viņi lūdz palīdzību medikamentu un aprūpes preču apmaksai līdz pat 150 eiro apmērā ik mēnesi, gadā – 1800 eiro.

Palīdzēsim Emīlam!

The Project is placed online on: 30.05.2023

Project completed 31.12.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Sabīne Strode

Atbalsts AZOV 12. speciālo operāciju brigādei

Dental Treatment for People with Special Needs

Make a Child's Dream Come True!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 050 440.08 €