Follow us Today has already donated 4,482.60 €

Atbalsts Rūtai Kalniņai

Mērķis: Delfīnterapija Ukrainas Bruņoto spēku zinātniski pētnieciskajā centrā „Valsts Okeanārijs”.
Gadā nepieciešams: 1400 lati.
Rūta Kalniņa, dz.g. 2006., Olaine
 Rūta ir ļoti pozitīva un aktīva meitenīte. Bērnam ir psihomotorās attīstības traucējumi, neprecizēta ģenētiska saslimšana, kas izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, jaukti kustību un koordinācijas traucējumi, stabilitātes trūkums ķermeņa kustīgajām daļām, aizkavēta valodas attīstība.
Rūtas pirmie dzīves gadi nebija tik notikumiem bagāti, kā vecāki to bija iedomājušies. Meitene ne fiziski, ne garīgi neizrādīja nekādu interesi par apkārt notiekošo līdz pat gada vecumam. Attīstības traucējumu iemeslus mediķi meklē joprojām. Tomēr šī neziņa netraucēja veikt regulārus rehabilitācijas pasākumus. Fizioterapija, Montesori nodarbības, Pikleres terapija, reitterapija, peldēšana, mūzikas terapija – tā ir Rūtas ikdiena. Kopš meitene apmeklē bērnudārzu, acīmredzami ir uzlabojusies viņas ieinteresētība apkārt notiekošajā – vēlme komunicēt un sadarboties ar bērniem ir tik liela, ka tā ir veicinājusi gan fizisko, gan garīgo spēju attīstību. Sarežģītākā lieta ir nopietnie valodas attīstības traucējumi, kas stipri ietekmē Rūtas komunikāciju ar apkārtējiem. Problēmas rada arī uztveres traucējumi, kas apgrūtina bērnam gan ikdienas pašaprūpes iemaņu apguvi un piemērošanu, gan dalību pasaules izzināšanas interesantajos procesos.
Attīstības veicināšanai speciālisti ieteica apmeklēt delfīnterapiju un 2011. gadā Rūta pirmo reizi mūžā satikās ar delfīnu un ļāvās šī ūdens iemītnieka terapijas spējām. Pēc saņemtā kursa novērojamas ļoti pozitīvas izmaiņas meitenītes attīstībā. Rūta krietni labprātāk, labāk, stabilāk un aktīvāk sāka staigāt, arī psiholoģiskā plāksnē ir jaunumi – meitene ir sākusi aktīvi izmantot izvēles iespējas, ir parādījušās baiļu sajūtas, kas līdz šim nebija novērotas. Rūta ir sākusi vairāk ieklausīties valodas skaņās un apzināti meklē kontaktus ar vienaudžiem, vērojot viņu darbības un reizēm pat cenšoties šo to atdarināt. Redzot tik pozitīvo meitenes attīstības dinamiku, gan psihiatrs, gan neirologs, gan rehabilitācijas speciālisti iesaka Rūtai turpināt delfīnterapiju, jo tikai periodiska procesu atkārtošana var ikvienu tuvināt iespējami labākam rezultātam. Viena delfīnterapijas kursa izmaksas ir 1400 lati.
Visus ikdienas rehabilitācijas pasākumus ģimene var Rūtai nodrošināt, tomēr šādi lielāki ieguldījumi tai šobrīd nav pa spēkam. Lūgt palīdzību nav viegli, bet, ja nepieciešamība skar bērna veselību, tas liek saņemties. Pāri visam stāv ticība, ka gan ar ģimenes, gan ar draugu, gan ar daudzu gluži nepazīstamu cilvēku palīdzību Rūtai izdosies izcīnīt savas lielās un mazās uzvaras, kas piepildīs viņas dzīvi ar jaunām iespējām.
Palīdzēsim Rūtai!
Projekts ievietots portālā: 26.03.2012.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Alanam Šulcam

Palīdzība Hersonai: Kopā stipri, kopā mēs varam!

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai un Latvijai

Palīdzība Dominikam Kūlam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 755 985.74 €