Follow us Today has already donated 5,074.70 €

Atbalsts Kristoferam Kalcenavam

Kristofers Kalcenavs, dz. g. 2002., Rīga
Mērķis: rehabilitācija Latvijā
Gadā nepieciešams: 2976 lati.

Kristofers ir 9 gadus vecs puisēns no Rīgas. Zēnam ir perinatāls hipoksisks traumatisks CNS bojājums ar multipliem kraniālo nervu darbības traucējumiem, hidrocefālijas sindroms. Organiski smadzeņu bojājumi, psihomotorās attīstības aizture, horizontāls nistagms, kognitīvie, valodas un līdzsvara traucējumi, intelektuālās attīstības traucējumi.

Iepriekšējos gados ieguldītais rehabilitācijas darbs ir devis būtiskus uzlabojumus zēna veselībā.

Šobrīd neiropsiholoģiskā sensomotorā galvas smadzeņu funkcionālās darbības atjaunošanas un stabilizācijas korekcija noris 2. no trim posmiem. Kristofera attīstībā ir vērojama izteikta pozitīva dinamika.
Kristofers jau lasa pa zilbēm, mācās tās savilkt kopā, spēj rakstīt līnijās, skaita galvā 20 robežās. Izprot vienkāršas un vienkārši saliktas instrukcijas. Māk vērsties pēc palīdzības un māk to pieņemt. Stāstījumu par notikumiem savā dzīvē (kā gāja skolā, ko darīja brīvdienās, ko vēlas darīt) spēj izveidot loģiskā secībā. Interesējas par apkārt notiekošo, uzdod jautājumus, izdara secinājumus. Apzinās cēloņu un seku sakarības. Māk pamatot savu viedokli.
Ir patstāvīgs- viens pats apmeklē speciālistu nodarbības, māk pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Labprāt komunicē ar apkārtējiem bērniem un pieaugušajiem.

 Kristoferam vēl ir novērojams domāšanas procesu inertums un konkrētisms, līdzsvara, sīkās un lielās motorikas traucējumi, uzmanības noturēšanas un pārslēgšanās traucējumi.
Lai būtu iespējams vēl  vairāk uzlabot zēna veselību nepieciešama regulāra rehabilitācija:

-       Galvas smadzeņu funkcionālās darbības stabilizācijas turpināšanai nepieciešamas neiropsigholoģiskā sensomotorā korekcija - 8 nodarbības mēnesī maksā 80 lati;

-       Sīkās motorikas pareizas attīstības nodrošināšanai nepieciešams ergoterapijas kurss – 4 nodarbības mēnesī maksā 32 lati;

-       Vispārējai dinamiska rehabilitācijas procesa nodrošināšanai un ķermeņa kustību amplitūdas palielināšanās nodrošināšanai  nepieciešams nepārtraukts fizioterapijas kurss – 8 nodarbības mēnesī  maksā 64 lati.

-       Valodas attīstībai nepieciešams defektologa – logopēda apmeklējums – 8 nodarbības mēnesī maksā 72 lati.

Lai Kristofers varētu saņemt nepieciešamo ārstniecību gadā kopā nepieciešami 2976 lati.

 Līdz šim zēna  ārstniecība tika nodrošināta vecāku pašu spēkiem un zēnam saziedotajiem līdzekļiem  2011. gadā. Tomēr šobrīd, lai turpinātu iesākto darbu, tam pietrūkst līdzekļu. Kristoferam ir divi jaunākie brāļi par kuriem zēns rūpējas un piedalās kopīgās rotaļās.

 Palīdzēsim Kristoferam veseļoties!

Projekts ievietots portālā: 31.05.2012.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Mārcim Gabrielam Markovam

Before you fly, plant a tree!

Help for Ukrainians with leg amputations

Dental Treatment for People with Special Needs

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 950 009.30 €