Follow us Today has already donated 1,222.26 €

Atbalsts Artūram Vanagam

Mērķis: rehabilitācija Latvijā
Gadā nepieciešami: 3072 lati

Artūrs Vanags, dz.g. 1998., Jelgava

Ar Artūru 2009. gadā notika nelaimes gadījums. Pēc nelaimes (cerebrālā hipoksija)Artūrs pavadīja vairākas dienas komas stāvoklī un piecas dienas pie mākslīgās plaušu ventilācijas, zēns gandrīz pusotru mēnesi pavadīja slimnīcā. Notikusī nelaime radīja smadzeņu bojājumu, jo pārāk ilgi zēna smadzenes bija bez skābekļa.

Pirms tam draudzīgais un sirsnīgais zēns nu mācās staigāt, gluži kā pirmsskolnieks atpazīst burtus, tomēr ar apkārtējiem sazinās ar zīmēm.

Zēna ģimene ļoti rūpējas par Artūru un dara visu iespējamo, lai viņam palīdzētu. Regulāras rehabilitācijas, ārstniecība un mežonīga pacietība parāda, ka Artūram ir iespējams palīdzēt.  Zēns regulāri saņem fizioterapiju, ergoterapiju, reitterapiju un logopēda nodarbības.

Artūram ar ziedotāju palīdzību 2011. gadā tika nodrošināts delfīnterapijas kurss, kas veicināja Artūra atveseļošanās procesu.

 Tagad Artūrs nu jau ir spēris savus pirmos patstāvīgos soļus. Protams, ir nepieciešams atbalsts drošībai, jo vēl ir spēcīgi izteikti līdzsvara traucējumi. Sāk patstāvīgi ēst, turēt krūzi, ēst ar dakšu un karoti. Spēj patstāvīgi noģērbties. Sāk atjaunoties garšas funkcijas. Parādījusies interese un patīk salikt puzles, spēlēt mobilajā telefonā, skatīties TV. Spēj noturēt pildspalvu un cenšas rakstīt. Priecājas par iespēju zīmēt uz molberta, kas notiek psihologa vadībā.

Šobrīd Artūrs sadarbojas labprāt, taču ne vienmēr. Uzlabojusies motoriskā aktivitāte, sāk mēģināt patstāvīgi iet. Mazinājusies spastika ķermeņa augšējā daļā. Uzlabojusies mēles kustību aktivitāte, reizēm mēģina komunicēt ar neartikulētu skaņu palīdzību. Izteikti domāšanas, līdzsvara, sīkās un lielās motorikas traucējumi, ne vienmēr uzreiz izprot instrukcijas. Pieņem palīdzību. Domāšanas operācijas palēlinātas. Adekvāti reaģē uz notiekošo. Emocionālais fons bieži nomākts, taču atsaucas uz stāstiem par smieklīgām situācijām. Lai Artūrs varētu atgriezties dzīvē, viņam nepieciešama ilgstoša un nepārtraukta kompleksa rehabilitācija.

Lai Artūram palīdzētu nepieciešams:
-          Neiropsiholoģiskā sensomotorā korekcija: galvas smadzeņu funkcionālās darbības stabilizācijas turpināšanai – 960 Ls;
-           Defektoloģija- logopēdija: runas traucējumu novēršanas turpināšanai – 864 Ls;
-          Fizioterapija: vispārējai dinamiska rehabilitācijas procesa nodrošināšanai, stājas un līdzsvara, muskulatūras disbalansa ar paaugstinātu muskuļu stiepšanās pretestību novēršanai – 768 Ls;
-         Psihologs: pastāvīga profesionāla psihoemocionālā atbalsta organizēšanai, emocionālā stāvokļa uzlabošanai un stabilizācijai – 480 Ls

 Kopējā nepieciešamā summa gadā: 3072 lati.  

Diemžēl ģimenei nepietiek naudas, lai segtu visus izdevumus, kas saistīti ar dēla ārstniecību.
  Artūrs ir pusaudzis, kas sapņo par nākotni un cer būt laimīgs un veiksmīgs. Kā jebkurš pusaudzis...

 Palīdzēsim Artūram atgūt veselību!

Projekts ievietots portālā: 01.01.2012.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help Infants and Toddlers Grow!

Help in Emergency Situations

Palīdzība Jānim Lipinskim

Palīdzība Braienam Paškevičam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 059 457.60 €