Follow us Today has already donated 4,612.60 €

Atbalsts Artūram Morītim

Artūrs Morītis, dz.g. 2006., Rīga
Mērķis: rehabilitācija Latvijā
Gadā nepieciešami: 2016 lati

Artūrs savos 6 dzīves gados ir pārdzīvojis trīs smagus asins izplūdumus galvā. Otrajā dzīves mēnesī atklājās, ka puisēnam ir iedzimta galvas asinsvadu pataloģija, un ir nepieciešama operācija, jo ir liela varbūtība, ka asinsizplūdums var atkārtoties, bet ņemot vērā viņa vecumu (2 mēneši) neviens neuzņēmās to darīt.

Kad Artūram bija 2,5 gadi asinsizplūdums atkārtojās no jauna.  Pastāvot lielam riskam Artūram veica nepieciešamo operāciju, bet operācijas laikā asins vadi plīsa no jauna, un paralizēja puisēnam  visu labo ķermeņa pusi.

Galējā diagnoze ir Venae Galena malformācija, St. pēc atkārtotām AVM ruptūrām, st pēc šuntēšanas. St. pēc AVM embolizācijas, labās puses hemiparēze, simptomātiska epilepsija.
    Artūrs no jauna mācījās turēt galvu, rāpot un staigāt. Pateicoties iepriekš saziedotiem līdzekļiem Artūrs regulāri apmeklē ergoterapiju, fizioterapiju, defektologu-logopēdu, psihologu, reitterapijas nodarbības, osteopātu un peldēšanas nodarbības. Šajā laika posmā ir panākts, ka puisēns pats staigā, ir interese par apkārtējo pasauli, un ir sācis komunicēt ar sev tuviem cilvēkiem. Vecāki nodarbojas arī ar puisēnu arī mājas apstākļos.

                 Bet līdz pilnīgai atveseļošanai ir ejams vēl ļoti tāls ceļš. Ģimene pašu spēkiem cenšas apmaksāt fiziskās nodarbības. Ģimene ļoti cer uz līdzcilvēku atbalstu un palīdzību arī turpmāk, lai Artūrs dzīvē varētu turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.  

Lai Artūra attīstība noritētu veiksmīgi, zēnam nepieciešami regulāri rehabilitācijas pasākumi:
-       Ergoterapija – 4 nodarbības mēnesī maksā 32 lati;
-       Defektologs- logopēds – 8 nodarbības mēnesī maksā  72 lati;
-       Reitterapija – 4 nodarbības mēnesī maksā 24 lati;
-       Osteopāta apmeklējums – 1 apmeklējums mēnesī maksā 40 lati.
Lai Artūrs varētu saņemt nepieciešamo ārstniecību  mēnesī nepieciešami 168 lati.
Kopējās izmaksas  gadā 2016 lati.

 
 Palīdzēsim Artūram!

Projekts ievietots portālā: 21.11.2012.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Vijai Auzānei

Palīdzība Sandrai Ameļčenkovai

Palīdzība Sandrai Uļjānei

Medical Massage

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 756 115.74 €