Seko mums Šodien saziedoti jau 6,879.65 €

Atkārtota palīdzība Matīsa Parcāna aprūpē

Matīsam ir 21 gads, viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Matīsa stāsts ir īpašs, jo viņš piedzima priekšlaicīgi un skābekļa trūkums izraisīja galvas smadzeņu bojājumus. Ārstu uzstādītā diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka un viņam traucētas daudzas organisma funkcijas. Viņam ir grūtības ar uztveri un viņš nerunā, taču ilgstošas rehabilitācijas rezultātā jau pats spēj nedaudz pārvietoties pats. Jaunietim vajadzīga pastāvīga asistēšana pašaprūpē, pastāvīgs atbalsts un klātbūtne ik brīdi. Ģimene dzīvo Rīgā, kur par Matīsu ikdienā rūpējas mamma, kamēr tētis strādā. 

“Mūsu ģimenē nav tādu cilvēku, kuri varētu mums ar vīru palīdzēt pieskatīt dēlu gadījumos, kad ir nepieciešamība apmeklēt ārstu, aiziet uz veikalu, nokārtot dažādas formalitātes valsts iestādēs. Tāpat arī aiziet uz frizētavu, kopā iziet uz kādu pasākumu, teātri vai koncertu. Visa mūsu dzīve tiek pakārtota dēla vajadzībām,” stāsta Matīsa mamma Maija. Tā kā ārpus mājas Matīss var pārvietoties tikai riteņkrēslā, tad daudzos gadījumos nav iespējams viņu paņemt līdzi. Ziemas mēnešos ir pavisam grūti, jo sniegoto ielu dēļ pārvietoties ir praktiski neiespējami. Tādēļ ģimenes ikdienā ļoti svarīga ir auklītes palīdzība.

“Dēla aprūpe prasa daudz spēka gan fiziski, gan morāli. Šādiem cilvēkiem ir grūti atrast aprūpētāju, jo ne katrs grib un var veikt tādu darbu. Ir grūti atrast ļoti sirsnīgu, godīgu un uzticamu cilvēku, taču šāds atbalsts mums nozīmētu ļoti daudz. Kaut vienu reizi nedēļā bez raizēm par dēlu varētu iziet no mājas, lai pārslēgtu domas un sakārtotu elementāras lietas, kuras ar Matīsu kopā nav iespējams paveikt,” atzīst Matīsa mamma Maija.

320 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Gadā kopā nepieciešami 3840 eiro. 

Palīdzēsim Matīsa ģimenei!

Projekts ievietots portālā 22.11.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Melānijai Mia Samuilovai

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Mobilie dronu centri Ukrainai

Palīdzība Rodrigo Lormanim

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 445 798.49 €