Follow us Today has already donated 340.00 €

Atkārtota palīdzība Matīsa Parcāna aprūpē

Matīsam ir 21 gads, viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Matīsa stāsts ir īpašs, jo viņš piedzima priekšlaicīgi un skābekļa trūkums izraisīja galvas smadzeņu bojājumus. Ārstu uzstādītā diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka un viņam traucētas daudzas organisma funkcijas. Viņam ir grūtības ar uztveri un viņš nerunā, taču ilgstošas rehabilitācijas rezultātā jau pats spēj nedaudz pārvietoties pats. Jaunietim vajadzīga pastāvīga asistēšana pašaprūpē, pastāvīgs atbalsts un klātbūtne ik brīdi. Ģimene dzīvo Rīgā, kur par Matīsu ikdienā rūpējas mamma, kamēr tētis strādā. 

“Mūsu ģimenē nav tādu cilvēku, kuri varētu mums ar vīru palīdzēt pieskatīt dēlu gadījumos, kad ir nepieciešamība apmeklēt ārstu, aiziet uz veikalu, nokārtot dažādas formalitātes valsts iestādēs. Tāpat arī aiziet uz frizētavu, kopā iziet uz kādu pasākumu, teātri vai koncertu. Visa mūsu dzīve tiek pakārtota dēla vajadzībām,” stāsta Matīsa mamma Maija. Tā kā ārpus mājas Matīss var pārvietoties tikai riteņkrēslā, tad daudzos gadījumos nav iespējams viņu paņemt līdzi. Ziemas mēnešos ir pavisam grūti, jo sniegoto ielu dēļ pārvietoties ir praktiski neiespējami. Tādēļ ģimenes ikdienā ļoti svarīga ir auklītes palīdzība.

“Dēla aprūpe prasa daudz spēka gan fiziski, gan morāli. Šādiem cilvēkiem ir grūti atrast aprūpētāju, jo ne katrs grib un var veikt tādu darbu. Ir grūti atrast ļoti sirsnīgu, godīgu un uzticamu cilvēku, taču šāds atbalsts mums nozīmētu ļoti daudz. Kaut vienu reizi nedēļā bez raizēm par dēlu varētu iziet no mājas, lai pārslēgtu domas un sakārtotu elementāras lietas, kuras ar Matīsu kopā nav iespējams paveikt,” atzīst Matīsa mamma Maija.

320 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Gadā kopā nepieciešami 3840 eiro. 

Palīdzēsim Matīsa ģimenei!

The Project is placed online on: 22.11.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help Infants and Toddlers Grow!

For the Hopes of Little Hearts

Palīdzība Lienei Zībergai

Palīdzība Nataļjai Tretjakovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 740 346.94 €