Ilzei ir 62 gadi, ģimenē izaudzināti divi bērni, sagaidīti pieci mazbērni. Ilze ir cēsiniece, taču studiju gados ieradās Rīgā, kur arī palika un izveidoja saticīgu un sirsnīgu ģimeni. Lielākā daļa dzīves aizritējusi rūpēs par ģimeni un darbā. Arī šobrīd Ilze strādā par grāmatvedi organizācijā, kas palīdz vardarbībā cietušiem bērniem.
Pirms 7 gadiem Ilzei tika atklāts dzemdes kakla vēzis. Metastāžu dēļ operāciju vairs nebija iespējams veikt. Ārsti nozīmēja staru un ķīmijas terapijas, ar kuru palīdzību slimība tika veiksmīgi uzveikta. Šķita, ka šī Ilzes dzīves grāmatas lappuse ir izlasīta, izsāpēta un aizvērta, taču drīz plaušās tika atrasti veidojumi. Tos ārstēja ar valsts nepamaksātu medikamentu, ko ģimene apmaksāja no saviem līdzekļiem. Taču slimība neatkāpās, atkal tika nozīmētas valsts neapmaksātas zāles, kuras Ilze pirms trijiem gadiem varēja saņemt pateicoties līdzcilvēku palīdzībai. Slimība uz laiku atkal tika uzveikta, bet šogad tā atklal atgriezusies ar jaunu sparu un jauniem izaicinājumiem.
Ārstu konsīlijs nozīmējis jaunas zāles, kuras atkal Ilzes gadījumā arī nav valsts kompensētas. Nacionālajā veselības dienestā iesniegts pieprasījums zāļu individuālai kompensācijai, taču atbilde vēl jāgaida. Zāļu kompensācijas summa pārsniedz zālu kopējās izmaksas. Katra diena, cerībā saņemt pozitīvu lēmumu ir klusa izmisuma pilna, tādēļ Ilze lūdz palīdzību. Medikamenti 4012,04 eiro apmērā ir nepieciešami ik pēc trīs nedēļām, kas kopsummā gada garumā izmaksā 68 204,68 eiro.
Projekts ievietots portālā 03.12.2025
Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.