Seko mums Šodien saziedoti jau 230.00 €

Pirmās palīdzības komplekti Ukrainas aizstāvjiem

Šobrīd karš Ukrainā ievirzījies, iespējams, izšķirošajā fāzē. Sadursmēs ar agresoru ir daudz ievainoto un bojāgājušo. Biedrība “Bruņotava” apņēmusies izpildīt Ukrainas aizstāvju lūgumu sarūpēt speciāli militāro konfliktu zonām veidotos pirmās palīdzības komplektus (IFAK – Individual first aid kit) ievainojumu apkopšanai un dzīvību glābšanai. 

Pirmās palīdzības komplektam jābūt pieejamam katram mediķim, paramediķim un karavīram. Patlaban tie ir tikai katra ceturtā Ukrainas aizstāvja rīcībā, taču šāds komplekts ir izšķiroši nozīmīgs ievainoto glābšanā katru šī nežēlīgā kara dienu. Līdzās žņaugam, apsējiem un elastīgajām saitēm, katrā komplektā ietilpst arī asiņošanu apturošās Izraēlas saite un hemostatiskā saite, plaušu plāksteris ar vārstu, nazofaringeālā caurule ar lubrikantu elpceļu atbrīvošai, dekompresijas adata gaisa spiediena mazināšanai plaušās, follija sega, nitrila cimdi, šķēres ar titāna pārklājumu, marķieri atzīmju veikšanai uz ievainotā miesas vai uz apkoptā ievainojuma apsējiem. Viena šāda komplekta cena ir 130 eiro.

Diemžēl katrs nevar aizbraukt uz Ukrainu un stāsties pretī iebrucējiem kara laukā, taču pilnīgi jebkurš var palīdzēt dziedēt akūtus ievainojumus tiem, kas jau otro gadu dzīvo ar apziņu, ka katra diena var būt pēdējā. Nedrīkstam aizmirst, ka alkatīgais austrumu kaimiņš nekad nav bijis vienaldzīgs arī pret Baltijas valstīm, tāpēc, jāapzinās, ka Ukrainas karaspēks sargā ne tikai savas valsts brīvību, bet arī mūsu drošību. Tāpēc aicinām Latvijas iedzīvotājus ziedot dzīvību glābšanas kompletu iegādei, ko “Bruņotava” nogādās kara plosītajā valstī. Biedrības brīvprātīgie ar ukraiņu karavīriem tikušies jau daudzkārt un zina, ka Ukrainas tauta un karaspēks novērtē un pateicas par katru Latvijas iedzīvotāja ziedoto eiro.

Glābsim Ukrainas aizstāvjus! 

Projekts ievietots portālā 06.06.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Pirms lido, iestādi koku!

Piepildi bērniņa sapni!

Palīdzība Evelīnai Stepanovai

Palīdzība Artūram Stradam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 571 438.98 €