Seko mums Šodien saziedoti jau 4,974.00 €

Palīdzība Oskaram Sergejevam

Oskaram no Rīgas ir 7 gadi. Līdz gada vecumam puisēns attīstījās tāpat kā citi viņa vecuma vienaudži un vecākiem nebija nekādu aizdomu par veselības problēmām. Pēc gada vecuma tie nedaudzie vārdi kā “mamma”, “tētis”, “kaķis” pilnībā pazuda un iestājās klusums. Oskars klusēja, bieži raudāja, vēlāk parādījās arī nevēlama uzvedība, kas mudināja vecākus sākt skaidrot, kas ar viņu ir noticis.

Oskaram pēc daudzām pārbaudēm tika uzstādīta diagnoze – autisms. Jau 1,8 gadu vecumā Oskars sāka apmeklēt ABA terapijas nodarbības un lēnām apgūst viņam tik ļoti nepieciešamās pašaprūpes prasmes, valodas attīstību, komunikāciju un citas prasmes, lai varētu veiksmīgi iekļauties sabiedrībā. Oskars veiksmīgi apgūst komunikāciju ar alternatīvās komunikācijas kartiņām jeb tā saucamo PECS. Mācās ne tikai pats Oskars, bet arī Oskara vecāki, lai varētu palīdzēt dēlam.

Pateicoties iesaistīto terapeitu darbam, neskatoties uz to, ka neviens speciālists nevarēja pateikt, vai bērns kādreiz kaut cik runās, šobrīd Oskars spēj: nosaukt daudzas darbības, priekšmetus, izteikt vienkāršos lūgumus ar vienu vai diviem vārdiem. Viņš iet skolā ar asistentu un jūtās tur labi. Pamazām, bet aizvien vairāk komunicē un cenšas sadarboties ar skolas biedriem un pieaugušajiem.
ABA terapija jāturpina, lai spētu uzturēt apgūtās iemaņas. Oskara vecāki visus šos gadus ieguldīja milzu darbu un līdzekļus, lai palīdzētu savam dēlam. Tomēr šobrīd visu apmaksāt ir palīcis grūti un nepieciešama mūs palīdzība. Oskara ABA terapiju līdz 7 gadu vecumam finansēja Bērnu slimnīcas fonds, bet diemžēl pēc 7 gadu vecuma sasniegšanas terapijas apmaksāt vairs nevar. Oskara ABA terapijas nodarbībām gadam nepieciešami 3500 eiro, no kuriem 2559 eiro jau ir pieejami no 2023. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2024. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 941 eiro.

Palīdzēsim Oskaram sasniegt jaunus mērķus!

Projekts ievietots portālā 02.01.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Karo droši!

Palīdzība Markam Bindukam

Palīdzība Sofijai Sirmei

Palīdzība Milai un Nikolajam Grohoļskiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 489 590.95 €