Seko mums Šodien saziedoti jau 120.00 €

Palīdzība Markusam Lauskim

Markusam no Smiltenes ir 10 gadi. Zēna piedzimšanas stāsts ir sarežģīts, jo viņš dzima ātrāk pirms noliktā laika - 29 grūtniecības nedēļā. Pirmos trīs mēnešus Markuss pavadīja Bērnu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Lai varētu doties mājās, puisēns izturēja vairākas asins pārliešanas procedūras, bija attīstījusies anēmija, kuras dēļ viņš vairākkārt pārstāja elpot. Pirmais gads Markusam pagāja cīņā par savu dzīvību un veselību.

Markuss sāka velties tikai ap gada vecumu, un sākotnēji tika noteikta diagnoze – fiziskās attīstības aizture. Tika uzsākta intensīva rehabilitācija (vismaz četras reizes gadā), lai stimulētu viņa fiziskās prasmes. Pēc ieguldītā darba un pūlēm, Markuss tā arī nespēja piecelties kājās. Arvien vairāk bija redzama viņa potīšu un pēdu deformācija. Tikai divu gadu vecumā tika uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, tika noteikta invaliditāte. Tam sekoja vairāki botulīna injekciju kursi kopā ar intensīvu rehabilitāciju, lai kaut nedaudz iztaisnotu un nostiprinātu zēna kājas un pēdas. Markusam atklājās arī bronhiālā astma, un ģimene pieņēma lēmumu pārcelties uz laukiem, lai būtu vairāk svaigā gaisā un tuvāk dabai.

Markuss ir liels malacis, jo ir izturējis divas nopietnas operācijas – 2020. gada janvārī operācija abām kājām (muskuļu pagarināšana, kā arī kreisās kājas ceļa locītavas iztaisnošana), un 2021. gada novembrī operācija kreisajai pēdai, lai novērstu deformāciju (pēdiņā tika ievietots kaula implants, kas tika ņemts no paša Markusa kājas). Pēc katras operācijas ir sekojis smags atveseļošanās process un intensīvs darbs, lai palīdzētu nostiprināt un uzlabot jau sasniegto rezultātu.
Markuss ir ļoti dzīvespriecīgs un aktīvs bērniņš, kurš ļoti vēlas dejot, skriet un spēlēt futbolu. Lai viņš varētu pietuvoties sava sapņa īstenošanai, nepieciešami vairāki intensīvie rehabilitācijas kursi, kas kopā izmaksā 4860 eiro.

Markusa tuvinieki lūdz mūsu atbalstu. Palīdzēsim kopā Markusam!

Projekts ievietots portālā 13.06.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Miķelim Eglītim

Labas Ziņas*

Onkoloģijas pacientiem

Ukraina. Brīvības rezidence

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 072 384.13 €