Seko mums Šodien saziedoti jau 205.00 €

Lokomotīve ESU2a Ukrainai

Šaursliežu lokomotīve - pašgājējelektrostacija ESU2a. Trīsfāzu 50 kW jaudas ģenerators uz sliedēm, kas arī var vilkt vilcienu. Kara laikā - ģenerators Gaivoronas pilsētas akūtākajām vajadzībām, savukārt pēc kara - eksponāts šaursliežu dzelzceļa muzejā Ukrainā!

Baltijas valstu šaursliežu dzelzceļu entuziastu kopīgi organizētā palīdzība Ukrainai - Gaivoronas pilsētai un tās 78 km garajam šaursliežu dzelzceļam. Bēgļu ceļi no Ukrainas austrumiem un dienvidiem ved uz Gaivoronu, un šaursliežu dzelzceļš Gaivorona-Rudņica ļauj tālāk pārsēsties tālsatiksmes vilcienā virzienā uz Ternopiļu-Ļvivu-Užgorodu.
Pilsēta nodrošina gan īstermiņa bēgļu izmitināšanu, gan arī daļa bēgļu (~3 tūkst.) ir apmetušies Gaivoronā uz pastāvīgu dzīvi. Saspringtākajos brīžos pilsētā vienlaikus uzturējās līdz 5 tūkst. bēgļu.
Bēgļu centros elektroapgāde nodrošina visu ikdienas sadzīvi, īpaši ēdiena pagatavošanu. Pilsētas ūdensapgāde pārtrūkst elektroapgādes traucējumu laikā. Pilsētas slimnīca palīdz gan bēgļiem, gan pārējiem Gaivoronas iedzīvotājiem - tās noslodze ir augusi, tajā pat laikā energoapgāde rezervēta ar ģeneratoru tikai pašiem kritiskākajiem patērētājiem. Šīs akūtās vajadzības palīdzēs atrisināt lokomotīve - elektrostacija ESU2a, ar jaudu 50 kW!

Projektu organizē dzelzceļu entuziasti ar Baložu kūdras bānīti priekšgalā, sadarbībā ar līdzīgi domājošiem kolēģiem Ukrainā un Gaivoronas pašvaldību.

Projekts ievietots portālā 11.04.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Atbalsta grupas Ukrainas cilvēkiem

Ukrainas cilvēkiem!

Droni Ukrainai!

Dzeramā ūdens attīrīšanas stacija Ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 054 185.45 €