Follow us Today has already donated 20.00 €

Palīdzība Zeihānam Stacjukevičam

Zeihāns ir 2 gadus vecs, dzīvespriecīgs puisītis. Mammai viņš ir pirmais un ļoti ilgi gaidīts bērniņš.

Kad Zeihānam bija 1gadiņš un 5 mēneši, mamma ievēroja, ka Zeihāns ir nedaudz savādāks, par ko liecināja nevēlēšanās kontaktēties ar citiem bērniem, šaurais interešu loks uz rotaļlietām, priekšmeti, kas griežas vai rotē ap savu asi. Puisēns neatsaucās uz savu vārdiņu, nemēģināja izteikt pirmās skaņas un zilbes. Intensīvi apmeklējot dažādus speciālistus un veicot izmeklējumus, puisēnam tika uzstādīta diagnoze: bērnības autisms ar izteiktām stereotipijām, ekspresīvās un receptīvās valodas attīstības traucējumi, neprecizēta garīga atpalicība ar uzvedības pārmaiņām, kas prasa uzmanīšanu un ārstēšanu.

Pēc speciālistu rekomendācijām, Zeihāns intensīvi apmeklē plašu rehabilitācijas kursu, kur liels uzsvars ir likts uz montessori nodarbībām. Šobrīd ar nodarbību palīdzību puisēns ir iemācījies pieņemt apkārtējos, pat ir izrādījis vēlmi un interesi veidot kontaktu ar citiem bērniem. Nu jau prot darboties ar dažādām rotaļlietām, priekšmetiem un figūrām. Ir iemācījies kārtot, grupēt un šķirot dažādus priekšmetus. Nostiprinājusies interese par apkārt notiekošo, mēģina izrādīt savas vēlmes un vajadzības, piesaistot pieaugušo uzmanību sev, vedot pie rokas līdz priekšmetam vai vietai. Ir parādījies acu kontakts. Zeihānam tas ir liels sasniegums un, pēc speciālistu domām, puisēnam iespējams palīdzēt, ja intensīvi tiks apmeklētas nodarbības. Tā kā puisēns ir maziņš un aprūpējams 24h diennaktī, mammai nav iespējas strādāt algotu darbu. Diemžēl līdzekļu visam nepietiek, tāpēc, lai puisēna attīstība un sasniegtais neapstātos, ļoti nepieciešamas Montessori nodarbības, viena nodarbība izmaksā 24.20 eiro. Gadā tam vajadzīgi 2613.60 eiro. Ģimenei šādu līdzekļu nav, jo mamma audzina dēliņu viena.

Palīdzēsim Zeihānam!

The Project is placed online on: 27.01.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Support special children!

Help the animals

Es apņemos

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

731 153.70 €