Follow us Today has already donated 2,775.36 €

Palīdzība Viesturam Taškaus

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Viesturam nepieciešamā summa saziedota.

Viesturs ir smaidīgs, zinātkārs un sabiedrisks astoņus gadus vecs zēns. Zēns piedzima 38.grūtniecības nedēļā ļoti ilgās un stimulētās dzemdībās. Zēna agrīnā psihomotorā attīstība bija kavēta. Zēns ilgi tikai rāpoja, celties kājās sāka ap gada vecuma, staigāt sāka 1,5 gadu vecumā un ap gadiņu sāka teikt pirmos vārdus (mamma, tete, atā, jā, nē, ome u.tml.). Taču 1,5 gadu vecumā Viesturs pārstāja runāt, nespēlējās un nekomunicēja ar citiem bērniem. Pēc ilgstošiem izmeklējumiem un neskaitāmiem ārstu apmeklējumiem tika noteikta diagnoze – autiska spektra traucējumi, valodas attīstības aizture.

Pirms diviem gadiem Viesturs sāka apmeklēt ABA terapijas nodarbības, sākumā neregulāri, jo bieži slimoja. Pērn Viesturs tika iekļauts valsts apmaksātā pilotprojektā un varēja regulāri apmeklēt nodarbības. Pēdējā gada laikā ir vērojami būtiski uzlabojumi zēna attīstībā. Zēns mēģina izrunāt īsus vārdus ar visiem pieejamiem izteiksmes līdzekļiem, veido teikumus. Šobrīd trūkst tikai atsevišķu skaņu, kas traucē izrunāt vārdus. Ir radusies interese par burtiem un burtošanu.

Viesturs mācās Rīgas 1. pamatskolas – attīstības centra 3.klasē pēc speciālās programmas.  Viesturam ļoti patīk jebkuras spēles ar cipariem un metamo kauliņu. Šobrīd mīļākā spēle ir UNO. Viesturam ļoti patīk peldēt, iespēju robežās apmeklē baseinu. Zēna uzmanība ir ļoti nenoturīga, grūti koncentrēties. Valodas, uzvedības un komunikācijas mācīšanai, neirologs rekomendē ABA terapiju un audiologopēda nodarbības.

Viesturs ir jaunākais bērns trīs bērnu ģimenē. Mamma bērnus audzina viena, jo tētis pirms trīs gadiem nomira.

Viestura māmiņa lūdz ziedotāju atbalstu, lai zēns varētu saņemt 96 ABA terapijas nodarbības  un 96 audiologopēda nodarbības. Gadā tam nepieciešami 4032 eiro.

Palīdzēsim Viesturam!

 

The Project is placed online on: 18.09.2019

Projekts noslēgts 14.10.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Namiņš bērniem

DOD PIECI!

Guardian Angels for Children

Atbalsti rūpju bērniņus!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

880 804.08 €