Follow us Today has already donated 135.00 €

Palīdzība Tatjanai Lapinai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. 

Tatjanai no Rīgas ir 41 gads, viņai ir smaga garīgā atpalicība, viņa nerunā, ir pilnībā aprūpējama un pieskatāma. Par Tatjanu rūpējas abi vecāki, kas ir pensionāri. Tatjana apmeklē dienas centru, viņai ļoti patīk likt puzles un mozaīkas. 

Šobrīd ir pienācis laiks apmeklēt zobārstu, kas iespējams tikai pilnā narkozē. Tā darbojas 2 stundas un tās laikā var tikt salaboti un izrauti vairāki zobi. Tādēļ šāda vizīte izmaksā ļoti dārgi, līdz pat 1000 eiro. Ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzība. Palīdzēsim Tatjanai! 

The Project is placed online on: 05.06.2023

Project completed 15.06.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help Children Walk!

First aid kits for Ukrainian defenders

Support for Ukrainian refugees

Ukraina. Brīvības rezidence

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 102 082.03 €