Follow us Today has already donated 230.00 €

Palīdzība Sarmītei Blūzmanei (Romančukai)

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. Trūkstošā summa apmaksāta no privātiem ziedojumiem. 

Sarmītei no Jūrmalas ir 58 gadi. Viņa ir divu pieaugušu bērnu mamma un vecmāmiņa savai mīļajai mazmeitiņai. Sarmīte atzīst, ka bērni ir sievietes lielākā laime un ir ļoti priecīga par saviem bērniem. Viņa augstu vērtē arī labu izglītību, tādēļ pašai ir pat divas augstākās izglītības - pārtikas tehnoloģijā un ekonomista – jurista specialitātē. Sarmīte savulaik strādājusi gan Rūpniecības un Enerģētikas ministrijā, gan Jūrmalas pilsētas domē, gan ar dažādiem Eiropas projektiem. Dzīve un veselības stāvoklis lika meklēt darbu tuvāk mājām. Viņa sāka strādāt bibliotēkā, kas viņai bija iespēja pašai vairāk izzināt un mācīties. Viņa atzīst, ka viņai vienmēr ir paticis darbs ar cilvēkiem, iespēja dalīties ar zināšanām, palīdzēt citiem ar to, ko pati prot.

Sarmīte stāsta, ka nekad nebija iedomājusies, ka slimība tā pēkšņi var pielikt punktu un nosvītrot visus nākotnes plānus. Viņai strauji ir progresējusi osteoporoze, kam sekoja mugurkaula lūzumi, skriemeļu sadrupšana, un perspektīvā - kāju paralīze.

“Tagad guļu un pārcilāju atmiņās skaistākos dzīves brīžus, caur sāpēm smeļoties no tiem spēku dzīvot tālāk. Kā gan esot veselai, ātri skrienot pa dzīvi, vienai rūpējoties par bērniem, es nebiju aizdomājusies, ka ir bijis tik daudz neparasti skaistu brīžu! Ļoti gribētu bērniem atstāt un uzrakstīt atmiņas par savu un tuvāko cilvēku dzīvi. Mēs reizēm tik maz zinām arī par tiem, kas mums līdzās, par pašiem tuvākajiem. Visu mūžu atceros arī savus Vangažu skolas skolotājus un domāju – kā ar viņiem man ir paveicies. Satiktie dzīvē cilvēki ir dāvana no augšas. Tagad tie ir cilvēki, kas man tic un, pārvarot savas grūtības, ir blakus ikdienā un stiprina cerību, ka atkal staigāšu, dzīvošu, varēšu. Tie ir arī ārsti no Dieva. Kad visi citi man teica – neko nevar izdarīt, nekādu cerību, pārāk sarežģīts stāvoklis, tad Otro klīnikā man teica – jūs atgriezīsieties dzīvē, mēs zinām un varam!”, tā par savu situāciju stāsta Sarmīte.

Sarmītei Orto klīnikā nozīmēta smaga un sarežģīta mugurkaula operācija ar sadrupušo skriemeļu aizvietošanu ar implantiem. Iespējams, ka šāda operācija būtu vismaz daļēji valsts apmaksāta. Tomēr neviens no viņas apmeklētajiem, valsts apmaksātajiem ķirurgiem neuzņēmās viņai tādu veikt, jo operācija ir sarežģīta un riskanta. Sarmīte atzīst, ka viņai šobrīd nav ko zaudēt, jo jau tāpat ir ļoti slikti. Diemžēl operācijas izmaksas privātajā klīnikā Orto ir ļoti augstas - 29850 eiro. Sarmīte ir vērsusies pēc kredīta, taču tas viņai atteikts. Tādēļ vienīgā cerība ir lūgt līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Sarmītei!

The Project is placed online on: 29.10.2021

Project completed 17.11.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Leonardam Ļaksam

Palīdzība Aleksandram Ļevčenko

For the Hopes of Little Hearts

Palīdzība Raimondam Švarcam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 571 438.98 €