Follow us Today has already donated 1,224.31 €

Palīdzība Roberta Levina ģimenei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste Robertam ir noslēgta. Plānots, ka rudenī par Robertu ikdienā rūpēsies specializētā aprūpes iestādē. 

Roberts Roberts jeb Robis, kā viņu ikdienā sauc mamma Jolanta, ir ļoti īpašs bērniņš. Zēnam jau ir 13 gadi. Puisēns dzima stipri priekšlaikus, pēc mammas vēdera traumas grūtniecības laikā. Robim ir smagi kustību un garīgās attīstības traucējumi. Viņš pats nestaigā, neēd, nerunā. Robertu un viņa 7 gadus veco māsiņu mamma audzina viena. Vecākajai māsai ir 27 gadi un viņa jau ir savās dzīves un darba gaitās.

Ikdienā Roberta aprūpe ir fiziski un emocionāli smaga. To izjūt arī Robja mazā māsiņa. Meitene vēlas pavadīt vairāk laika divatā ar mammu, taču brālis visur jāņem līdzi, ja nav kāds, kas puikiņu pieskata. Robim ļoti nepatīk atrasties vietās, kur ir daudz cilvēku, viņam sākas lēkmes vai sāk raudāt, kliegt, sist sev. Bērnam ir pašagresijas lēkmes, kuras ilgst dienām un naktīm, kuru laikā viņš pats dara sev pāri. Mammu tas noved pie totāla spēku izsīkuma. No tā ir grūti atgūties, ja nav neviens, kas palīdz. Jolanta atzīst, ka ja nav cilvēka, kas var palīdzēt dēlu pieskatīt, viņa praktiski no mājas viena iziet nevar, un ir ieslodzīta četrās sienās. Reiz lēkmes laikā, Robis nejauši mammai, kura bija pieliekusies par tuvu, lai apkoptu zēnu, izsita zobu. Trīs gadus Jolantai nācās slēpt smaidu, jo atrast laiku un spēku, ko veltīt savām vajadzībām bija neiespējamā misija. Šobrīd Robim ir ļoti smags periods, jo kā jau visiem pusaudžiem, ir sākušās hormonālās izmaiņas, taču ņemot vērā viņa saslimšanu, šis laiks ir izvērties par ārkārtīgi smagu. Zēna bezmiega periodi ilgst nedēļām.

Tomēr nu jau vairākus gadus, pateicoties ziedotājiem, ģimenes palīgs ir auklīte Ilona, kas atsauksies Ziedot.lv auklīšu projektā. Arī auklītei Roberts ir gan matos ieķēries, gan iespēris, bet Ilona pacieš visu, un vienmēr ar smaidu nāk pie smagi slimā bērna. Kopš ir auklīte, Jolanta kopā ar jaunāko meitiņu ir varējušas apmeklēt kino un bērnu pasākumus, varējusi aiziet bez steigas pie ārsta vai friziera. ''Kādam tas varbūt šķitīs smieklīgi, bet tā ir tāda atpūta, par kuru ikdienā varēju tikai sapņot, ja nebūtu mūsu mīļās auklītes,'' - saka Jolanta.

Jolanta pati algot auklīti pat uz vienu dienu nedēļā nevar atļauties, jo vienīgā iztika ir Roberta pabalsts un bērnu uzturlīdzekļi. Valsts ierēdņa ieteikums nodot bērnu aprūpes iestādē, viņai nav pieņemams. "Viņš ir mans dēls, kuru es vienmēr esmu mīlējusi, viņa smaids un apskāviens ir visgaišākais mūsu ikdienā", stāsta Jolanta.

Roberta ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību dēla aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā.  256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Roberta ģimenei!

The Project is placed online on: 20.12.2018

Projekts noslēgts 11.07.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Maksimam Viskrebencevam

Palīdzība Vanesai Feldmanei

Suns- vairāk kā draugs

Palīdzi bērniem staigāt!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

952 365.91 €