Follow us Today has already donated 120.00 €

Palīdzība Poļinai Briļevskai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Papildus saziedotie līdzekļi tiks izlietoti ortozes apmaksai.

Poļinai no Rīgas ir 6 gadi. Meitenītei jau kopš dzimšanas bija pamanāmi fiziskās attīstības traucējumi. No pirmajiem dzīves dienām mazulīti uzraudzīja ķirurgs – ortopēds, tomēr ar katru mēnesi meitenītes veselības problēmas pieauga. Jau sešu mēnešu vecumā mazā Poļina piedzīvoja pirmo operāciju – operēja kraniocintzozi (pāragra galvaskausa šuvju saaugšana).  Poļina gada vecumā nevarēja nostāvēt uz savām kājiņām, un ārsti uzstādīja jaunu diagnozi – paaugstināts tonuss, kam sekoja neskaitāmas rehabilitācijas nodarbības, bet rezultāti un veselības uzlabojumi nesekoja.

Kad Poļinai palika 2,5 gadiņi, pirmo reizi tikai uzstādīta diagnoze - artrogripoze un, veicot ģenētiskās analīzes, tas tika apstiprināts. Artogripoze tā ir reta ģenētiska balsta kustību aparāta slimība, kas izpaužas ar ierobežotu kustīgumu locītavās un kaulu deformāciju. Ar Poļinai diagnosticēto artogripozes paveidu visā pasaulē ir ne vairāk kā 300, bet Latvijā nav neviena. Poļinai ir noteikta invaliditāte kopš bērnības.

Poļinai trīs gadu vecumā tika veikata Ahillejas cīpslu pagarināšana, bet operācija nav devusi gaidīto rezultātu. Meitenītei Latvijā rekomendēja veikt atkārtotu Ahilleja cīpslas pagarināšanu. Diemžēl Latvijas speciālistiem nav lielas pieredzes šādu pacientu ārstēšanā, un operēšanā un Poļinas tuvinieki nolēma konsultēties ar Vācijas klīnikas “Behandlungszentrum Aschau” speciālistiem, kuri rekomendēja nekavējoties veikt ortopēdisko operāciju. Operācijas laikā tika veikta Ahilleja cīpslas pagarināšanas operācija ar fiksējošo spieķu uzlikšanu, izmantojot jaunākās šādas operācijas metodes. Meitenītes mamma, lai operētu un palīdzētu savai meitiņai, atdeva visus savas ģimenes un tuvinieku ietaupījumus. Pavisam drīz Poļinai jālido uz Vāciju, lai veiktu nākamo operāciju – spieķu izņemšanu no kājiņām, ortožu nostiprināšanu, un jāuzsāk pirmā pēcoperācijas rehabilitācija. Klīnika jau ir piestādījusi rēķinu mammai  par 8100 eiro, un Poļinas mammai šobrīd šādu līdzekļu nav un viņa kopā ar Poļinu lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Poļinai nostāties uz savām kājiņām. Tikai kopā mums tas izdosies!

The Project is placed online on: 30.05.2023

Project completed 13.06.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Support groups for Ukrainian people

Palīdzība Orestam Jānim Jonasam

For the Hopes of Little Hearts

Palīdzība Tomasam Dobindam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 072 384.13 €