Follow us Today has already donated 5,155.03 €

Palīdzība Markusam Lauskim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Markusam nepieciešamā summa saziedota.

Markusam ir 9 gadi un šogad septembrī uzsāk mācības 3. klasē. Markusa dzimšanās stāsts ir sarežģīts, jo viņš dzima ātrāk pirms noliktā laika- 29 grūtniecības nedēļā. Pirmos trīs mēnešus puisēns pavadīja Bērnu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Lai varētu tikt mājās, viņš izturēja vairākas asins pārliešanas procedūras, jo bija attīstījusies anēmija, kuras dēļ viņš vairākkārt pārstāja elpot. Pirmais gads Markusam bija cīņa par savu dzīvību un veselību.

Markuss sāka velties tikai ap gada vecumu, un sākotnēji tika noteikta diagnoze – fiziskās attīstības aizture. Tika uzsākta intensīva rehabilitācija (vismaz četras reizes gadā), lai stimulētu viņa fiziskās prasmes. Pēc ieguldītā darba un pūlēm, Markuss tā arī nespēja piecelties kājās. Arvien vairāk bija redzama viņa potīšu un pēdu deformācija. Tikai divu gadu vecumā viņam uzstādīja diagnozi – bērnu cerebrālā trieka un noteica invaliditāti, kam sekoja vairāki botulīna injekciju kursi kopā ar intensīvu rehabilitāciju, lai kaut nedaudz iztaisnotu un nostiprinātu zēna kājas un pēdas. Markusam atklājās arī bronhiālā astma, un ģimene pieņēma lēmumu pārcelties uz laukiem, lai būtu vairāk svaigā gaisā un tuvāk dabai.

Markuss ir liels malacis, jo ir izturējis divas nopietnas operācijas – 2020. gada janvārī operācija abām kājām (muskuļu pagarināšana, kā arī kreisās kājas ceļa locītavas iztaisnošana), un 2021. gada novembrī operācija kreisajai pēdai, lai novērstu deformāciju (pēdiņā tika ievietots kaula implants, kas tika ņemts no paša Markusa kājas). Pēc katras operācijas ir sekojis smags atveseļošanās process un intensīvs darbs, lai palīdzētu nostiprināt un uzlabot jau sasniegto rezultātu.
Markuss ir ļoti dzīvespriecīgs un aktīvs bērniņš, kurš ļoti vēlas dejot, skriet un spēlēt futbolu. Lai viņš varētu pietuvoties sava sapņa īstenošanai, nepieciešami vairāki intensīvie rehabilitācijas kursi rehabilitācijas centrā “Poga”, kas kopā izmaksā 3510 eiro. Ģimenei šobrīd nav šādu līdzekļu un tā lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Markusam!

The Project is placed online on: 02.09.2022

Project completed 19.09.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Inai Baurdai

Labas Ziņas*

Help Infants and Toddlers Grow!

Bez Tevis nav uzvaras!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 065 982.81 €