Follow us Today has already donated 14,877.58 €

Palīdzība Madarai Vilaitei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota. Papildus saziedotie līdzekļi Madarai būs pieejami turpmākajam ārstēšanās posmam.

Madarai no Saldus novada Ezeres pagasta ir 19 gadi. Viņa augusi daudzbērnu ģimenē, tētis ir miris. “Viena no māsām par mani saka, ka es esot dzīvespriecīga, ka es palīdzu citiem grūtos brīžos, pat ja man pašai ir grūti. Sliktajā protot atrast labo. Blakus man neviens nebūšot noskumis – es uzjautrināšu un uzmundrināšu gan sevi, gan blakus esošos. Bet cita māsa saka, ka es esmu mazais pastarītis, kas bērnībā daudz lutināts un tikpat daudz cietis, “ stāsta Madara.

Pēc mācībām Ezeres pamatskolā, Madara devās uz Saldu, bet vēlāk uz Liepāju apgūt viesmīlības prasmes. Paralēli mācībām, Madara strādāja ātrās ēdināšanas restorānā Rīgā un mācījās attālināti. Lai arī darbs nebija no vieglajiem viņa tika galā,  visvairāk viņai nepatika, ka nevarēja nēsāt pieliktos nagus. Tobrīd viņa vēl nezināja, ka tas ir nieks salīdzinājumā ar to, ko piedzīvos vēlāk.

Pērnā gada vasarā kādu dienu darbā Madarai sareiba galva, ko sākotnēji viņa norakstīja uz pārgurumu. Neilgi pēc tam uz rokas parādījās pampums, kāds mēdz būt pēc kukaiņa koduma, taču pēc nedēļas pampums nebija mazinājies, bet gan sāka pieaugt. Sākās Madaras riņķa dancis no viena ārsta pie cita. Madara izstaigājusi daudzu ārstu kabinetus līdz nonākusi līdz diagnozei, kas tautas valodā ir ļaundabīgs muskuļaudu audzējs ceturtajā stadijā. Madara piedzīvoja dažādas biopsijas, ķīmijterapiju un staru terapija. Madara zaudēja matus, uzacis, skropstas un nedaudz arī pirkstu funkcionalitāti. Neskatoties uz piedzīvoto, Madara jūtas labi, ir saglabājusi savu dzīvesprieku un enerģiju, par veselību daudz nesūdzas, vienīgi pēc terapijām mēdz būt blaknes. Madara sapņo, ka kādu dienu viņa ieradīsies pie ārsta un viņš teiks: “Tu esi brīva no vēža!”. Taču, lai līdz tam tiktu vajadzīga līdzcilvēku palīdzība dārgu, valsts neapmaksātu zāļu iegādei. Ārstu konsīlijs ir nozīmējis ārstēšanu ar 3 medikamentiem - Trosfosfamide, Idarubicine hydrochloride un Etoposide, taču to kompensācija Madarai ir atteikta. Madarai nepieciešami 1118 eiro viena mēneša kursam, kopā nepieciešami 3 354 eiro trīs mēnešu garumā.   

“Es esmu parasts cilvēks, kurš grib turpināt dzīvot. Tomēr man šādu līdzekļu nav, tāpēc vēlos lūgt palīdzību šo medikamentu iegādē. Esmu jau tagad pateicīga par katru, kurš man palīdz un palīdzēs, lai varu izveseļoties”, stāsta Madara.

Palīdzēsim Madarai!

The Project is placed online on: 16.04.2022

Project completed 29.04.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Ailinai Mosko

Atkārtota palīdzība Indrai Kroičai

Klusais eņģelītis

Palīdzība dzīvniekiem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 804 608.98 €