Follow us Today has already donated 160.00 €

Palīdzība Irēnai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste terapijas sākumposmam ir noslēgta, rezultāti ir ļoti labi! 

Irēnai ir 53 gadi, viņa visu mūžu dzīvojusi Latgalē, ģimenē izaudzināts dēls, kurš jau ir pieaudzis. Pēc izglītības viņa ir grāmatvede, bet pēdējos vismaz 10 gadus viņa strādājusi par pārdevēju. Diemžēl nu jau vairāk kā pusgadu viņa vairs nestrādā, viņa jau vairākus gadus cieš no smagas  depresijas, kuras dēļ viņai ir noteikta 2. invaliditātes grupa. Irēna nespēj ne strādāt, ne paveikt ikdienas mājas darbus. Viņai ir bezspēks, nomākts garastāvoklis un domas par pašnāvību. Viņas stāvoklis ir tik smags, ka viņa ik pa laikam nonāk slimnīcā.

Irēna pati ir ļoti pārdzīvo par savu nevarību un kautrējas publiski atklāt savu diagnozi. Tomēr viņai ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, lai atveseļotos. Irēnas psihiatrs norāda, ka viņa slimo ar izteikti rezistentu depresiju, medikamenti un, to kombinācijas, kā arī psihoterapija nav palīdzējuši. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā ārstu konsīlijs ir nozīmējis Esketamin (Sprovato) terapiju, kas domāta tieši rezistentām depresijām, kas nepadodas ārstēšanai, var dot ātru efektu, ļaujot pacientam atgūt cerības uz stāvokļa uzlabošanos. Zāles ir ļoti dārgas. Tika iesniegti dokumenti Nacionālajā veselības dienestā uz individuālo kompensāciju, taču saņemts atteikums, jo Irēnas diagnozei pieejami citi medikamenti, taču tie nepalīdz.

Irēnai nozīmētās zāles var ievadīt tikai īpaši apmācīts ārsts. Zāles pirmajā mēnesī nepieciešams ievadīt divas reizes nedēļā. Otrajā mēnesī – vienu reizi nedēļā, bet trešajā mēnesī – ik pēc divām nedēļām. Irēna būs regulārā ārstu uzraudzībā un, tiks vērtēta zāļu iedarbība. Katra zāļu ievade izmaksā 505,71 eiro. Pirmās divas devas Ziedot.lv jau apmaksāja. Irēna zāles panes labi un atzīst, ka ir brīži, kad viņas pašsajūta ir uzlabojusies. Lai terapiju turpinātu nepieciešami vēl 6 068,52 eiro. Irēnai šādu līdzekļu nav un, viņa ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību. Viņa grib dzīvot, strādāt un rūpēties par saviem mīļajiem. Palīdzēsim Irēnai!

The Project is placed online on: 13.08.2021

Project completed 05.10.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For Families in Poverty

Maltīšu komplekti ukraiņu karavīriem frontē

Stand With Ukraine

Stiprini Stipros

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

411 998.35 €