Follow us Today has already donated 4,612.60 €

Palīdzība Guntim Jākobsonam

Sirsnīgs paldies ziedotājiem par cerību un atbalstu Guntim tik grūtajā brīdī. 2023.gada 1.jūlijā Guntis saņēma ziņu, ka ārstu nozīmētais medikaments Darzalex turpmāk tiks iekļauts valsts kompensēto medikamentu grupā un Guntis turpmāk to varēs saņemt bez maksas. Novērtējam, ka valdība ir uzklausījusi veselības nozari un radusi iespēju atbalstīt pacientus ar retām saslimšanām! Mēs ticam, ka katrs mūsu cilvēks ir vērtīgs un svarīgs Latvijai! Līdzšinējo ziedojumu izlietojumu varat skatīt šeit

Guntim no Carnikavas ir 44 gadi. Viņš strādā ēku apsaimniekošanas jomā, abi ar sievu audzina 9 un 7 gadus vecus dēlus. Viņi ir sportiska ģimene, brauc ar velosipēdiem, nedēļas nogalēs dodas garākās pastaigās svaigā gaisā iemīļotajā Carnikavas Piejūras dabas parkā. Bērni trenējas futbolā, sieva – volejbolā, bet Guntis ir spēlējis basketbolu, florbolu un hokeju. Iespēju robežās viņi dodas peldēt uz baseinu, ziemā viņiem patīk slēpot. Bet tagad, kad ir parādījušās veselības problēmas, Guntis var vairs tikai kopā ar ģimeni doties brīvdienu pastaigās, bet ne īpaši garās un ilgās, jo trūkst fiziskā spēka. Diemžēl slimība nešķiro nevienu, pat jaunu un sportisku vīrieti!
Pirms diviem gadiem Guntim parādījās sirdsdarbības traucējumi, kuri nepadevās ārstēšanai. Guntim ir pazemināts asinsspiediens, galvas reiboņi un liels nespēks. Viņš ir veicis vairākas veselības pārbaudes, izmeklējumus un manipulācijas, līdz ārsti šogad beidzot atrada veselības problēmu cēloni. Guntim ir atklāta reta slimība - AL tipa amiliodoze, kurai raksturīga nešķīstošu olbaltumvielu jeb proteīna (amiloīdu) daļiņu izgulsnēšanās dažādos dzīvībai svarīgos orgānos. Gunta gadījumā - sirdī, radot nopietnus sirds darbības traucējumus un bojājumus.
Lai slimību apturētu un uzveiktu Guntim ārstu konsīlijs nozīmējis dārgu ķīmijterapiju ar medikamentu Darzalex. Viens iepakojums izmaksā 4880,42 eiro, 23 devām kopā nepieciešami 112249,66 eiro*. Valsts Guntim ir piešķīrusi individuālo kompensāciju 14 228,72 eiro, kas ir 618,64 eiro apmērā par vienu iepakojumu. Tādējādi Guntim par katru devu nepieciešams pašam maksāt 4 261,78 eiro, bet gadu ilgam kursam - 98020,94 eiro. Lai arī Guntis iespēju robežās turpina strādāt, tomēr tādi līdzekļi viņam nav, tādēļ viņš lūdz līdzcilvēku palīdzību, lai slimību uzveiktu.
Palīdzēsim Guntim!

* 10.04.2023. atjaunota informācija

The Project is placed online on: 02.04.2023

Project completed 03.07.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Anetei Boļšakai

Palīdzība Ilutai Bodrovai

Before you fly, plant a tree!

Karo droši!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 756 115.74 €