Follow us Today has already donated 50.00 €

Palīdzība Elēnai Ritumai

Elēnai no Rīgas ir 47 gadi. Elēna jau kopš bērnības gribējusi kļūt par ķirurģi. „Man ģimenē apkārt ir daudz mediķu, un no pieaugušo sarunām saklausījos, ka ķirurgiem lieti noder kāda mūzikas instrumenta spēlēšana, lai trenētu pirkstu veiklību. Tāpēc skolas laikā sāku mācīties arī mūziku. Ja citi bērni no mūzikas skolas stundām bēga, es ne, jo man bija mērķis – lielā medicīna... Tomēr liktenis lēma citādi, savas sliktās redzes dēļ man nācās atteikties no lielā sapņa, un es pabeidzu Mūzikas akadēmiju. Spēlēju alta vijoli. Alts ir vijoļu grupas instruments, nedaudz lielāks par vijoli, un lai no tā izvilinātu samtaino skaņu, rokai ir vajadzīgs arī ļoti liels spēks. Taču tieši tajā vietā, kur pret krūtīm atspiežas mūzikas instruments, man sākās problēmas. Krūts vēzis. Tāpēc tagad spēlēt neuzdrošinos.”

Ārstēšanās pie Stradiņa slimnīcas onkologiem notiek jau trīs gadus. Ar Elēnas trīskārši negatīvo un ļoti agresīvi nevaldāmo audzēja paveidu tas patiešām ir ļoti daudz. Jo šis vēža tips aug straujāk, tam ir sliktāka izveseļošanās prognoze un augstāks recidīva risks. Tā kā līdzšinējā terapija rezultātus nedeva, tad Elēna veica specifisku vēža gēnu molekulāru testēšanu, lai ārsti varētu piemeklēt tieši viņai efektīvāko ārstēšanas metodi. Elēnai ir piemērota ir divu medikamentu kombinācija Atezolizumab un Nab-paclitaxel.

Vienīgais apgrūtinājums – Latvijā trīskārši negatīva metastātiska vēža gadījumā valsts šo dārgo imūnterapijas medikamentu nekompensē. Tāda ir realitāte. Tai pretī ir Elēna. Kāpēc tieši viņa? Nacionālajā veselības dienestā ir iesniegts pieteikums individuālai zāļu kompensācijai, taču atbilde vēl ir jāgaida. Viņa skaita dienas līdz brīdim, kad varētu tikt pie tik ļoti nepieciešamajām zālēm. Ik mēnesi šie medikamenti izmaksā līdz 5850 eiro. 6 mēnešu kursam kopā nepieciešami 34920 eiro. Tādu līdzekļu Elēnai nav. „Vislielākā pateicība visiem, kuri man palīdzēs. Ne formāli, nē. Es tā jūtos – ļoti pateicīga katram no sirds”, atklāj Elēna un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Elēnai!

The Project is placed online on: 28.10.2020

Projekts noslēgts 31.12.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzi bērniem staigāt!

Mummy, I love you!

Gaisma mūsu brīvībai!

Palīdzība Rūtai Rudzei

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

73 417.21 €