Follow us Today has already donated 7,693.00 €

Operācija Lindai Silai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. 

Lindai ir 33 gadi. Pirms 18 gadiem Linda, būdama tikai 16 gadus veca, cieta satiksmes negadījumā, kura sekas viņa izjūt vēl šodien. Pēc nelaimes Linda vairākas nedēļas pavadīja reanimācijā, pēc tam vairākus mēnešus gulēja, nespējot pakustēties, jo labā iegurņa kauli bija sadragāti drumslās. Lindai joprojām ir nejūtīga daļa labās kājas un gūža, kā arī mokošas sāpēs kājas apakšstilbā.  

Pēc nelaimes Linda ir pārcietusi jau 25 operācijas, mācījusies no jauna staigāt, panākusi, ka viņa ir pirmā, kurai Baltijā tika veikta muguras smadzeņu stimulatora implantācija sāpju mazināšanai. Neskatoties uz sāpēm un grūtībām, Linda pabeidza mācības, strādāja par pārdevēju, 2008. gadā ar sēdvolejbola komandu piedalījās paraolimpiskajās spēlēs Pekinā.

Pirms vairākiem gadiem Lindai Vācijā tika veikta speciāla pumpja implantācija, kas automātiski nodrošina pretsāpju līdzekļa ievadīšanu un komplektā ar muguras smadzeņu stimulatoru, ļauj dzīvot bez sāpēm. Diemžēl pirms diviem gadiem Lindai muguras smadzeņu stimulatoru nācās izņemt, jo tas bija radījis vēdera priekšējās sienas iekaisumu.

Jaunās sieviete ik dienu turpinā cīnīties ar stiprām, mokošām sāpēm, kuras pārvarēt palīdz stipras pretsāpju un nomierinošas zāles lielās devās, kas mēnesī izmaksā līdz pat 670 eiro mēnesī un izraisa atkarību. Ar ziedotāju atbalstu jau vairākkārt palīdzējām Lindai nodrošināt pretsāpju medikamentus.

Linda jau vairāk kā gadu cīnās par iespēju veikt valsts apmaksātu operāciju, lai atkārtoti implantētu muguras smadzeņu stimulatoru, kas komplektā ar speciālo pumpi būs risinājums sāpju novēršanai. Diemžēl Latvijas ārstu konsīlijs atteicis šādas operācijas veikšanu. Jaunā sieviete ir sāpju un izmisuma nomocīta.

Tomēr Linda ir cīnītāja, viņa atradusi iespēju konsultēties Helios klīnikā Vācijā, kur ir gatavi viņai veikt muguras smadzeņu stimulatora implantāciju. Klīnikā uzskata, ka tas ir risinājums gan sāpju mazināšanai, gan medikamentu devu un atkarības mazināšanai. Taču, tā kā Latvijas ārstu konsīlijs ir negatīvs, tad Lindai par operāciju jāmaksā pašai – 33 000 eiro, ceļa izdevumiem nepieciešami līdz pat 200 eiro, ka arī līdzekļi zālēm vismaz 6 mēnešu garumā, vismaz 670 eiro mēnesī apmērā. Lindai nav iespējas pašai šādas summas apmaksāt, tādēļ viņa ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību. Dzīve bez mokošajām sāpēm ir Lindas lielākais sapnis!

The Project is placed online on: 28.02.2019

Projekts noslēgts 05.11.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Let's fill the child's dream!

Let’s help little hearts

Families with children who have impairments

Palīdzība Kristapam Kaņukam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 166 605.57 €