Follow us Today has already donated 127.00 €

Grāmatu starts 2020

Lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” paredzēta 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem. Tā ir izveidota Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centā, un to īsteno LNB Atbalsta biedrība sadarbībā ar publiskajām bibliotēkām. Grāmatas veido personību, sniedz zināšanas un bagātu emocionālo pieredzi, attīsta cilvēka iekšējo pasauli, iztēli un radošumu. Tās ir neaizstājamas bērna harmoniskas attīstības veidošanā. Daudzi pētījumi liecina, ka pēdējos gados lasīšana ir zaudējusi savas pozīcijas kā brīvā laika pavadīšanas veids, un interese par lasīšanu, kā arī lasītprasme, samazinās. Lasītprieku nevar apgūt skolā vai iemācīt, ar grāmatu jāiepazīstas jau mazotnē. Bibliotēkas joprojām ir vienīgās vietas, kur tās iespējams lasīt bez maksas.

Ģimenes, kurās aug 3 gadus veci bērni, saņem ielūgumu uz bibliotēku. Sevišķa vērība tiek veltīta ģimenēm, kuras vēl neapmeklē bibliotēku. Ģimeni bibliotēkā sagaida bibliotekārs, iepazīstina ar bibliotēku, īpaši iekārtoto bērnu lasītavu, bērna vecumam atbilstošu literatūru un izglītojošām spēlēm, kā arī ar iespējām, ko bērniem un ģimenēm piedāvā bibliotēka saturīgai laika pavadīšanai.

Daudzās bibliotēkās tiek veidots īpašs pasākumu cikls mazajiem bērniem jeb "Pūčulēnu skola", kur notiek kopīga grāmatu lasīšana, radošas un izglītojošas nodarbības, lai bibliotēkas apmeklējums ģimenei kļūtu par regulāru pasākumu. Noslēgumā katrs bērns dāvanā no bibliotēkas saņems „Grāmatu starta” komplektu: izglītojošu materiālu par lasīšanu vecākiem, lasāmgrāmatiņu, atbilstoši bērna vecumam, bērnu grāmatām paredzētu mugursomiņu un mīļlietiņu, projekta simbolu – mazo Pūčulēnu, kas atgādinās par viesošanos bibliotēkā un motivēs to apmeklēt turpmāk. Viena komplekta izmaksas ir 25 eiro, pusi summas sedz vietējās pašvaldības, otru pusi - ziedotāji.

Ar Jūsu atbalstu aizvien vairāk bērnu visā Latvijā lasīs grāmatas!

The Project is placed online on: 29.05.2020

Projekts noslēgts 01.01.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Cilvēkos ir spēks!

Palīdzība Kasparam Dombrovskim

Palīdzība Venitai Elerei

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

162 312.92 €