Follow us Today has already donated 1,753.38 €

Dod pieci! 2018

Report 31.03.2020

ATSKAITE PAR 2020.GADA 1.JANVĀRI- 31.MARTS: 

Janvārī turpinājās jaunu mācību grupu komplektēšana un mācību norise. Kopumā janvārī apmācības uzsāka 13 jaunas grupas 7 dažādās pilsētās- Rīgā, Mārupē, Jelgavā, Cēsīs, Salacgrīvā, Siguldā un Ogrē. Katras grupas norisei tiek sagatavoti visi mācību un praktisko darbu materiāli, parakstu lapas, kancelejas piederumi, tehniskais nodrošinājums, kā arī atspirdzinājumi un uzkodas. Mācības vecākiem tiek piedāvātas gan darba dienu rītos, gan vakaros, gan brīvdienās. Vienā grupā piedalās 12-16 dalībnieki. 

Janvārī tika pabeigta mācību telpas iekārtošana TC Galerija Rīga, kuru mācību norisei tirdzniecības centrs piedāvāja izmantot bez maksas. Izveidojusies veiksmīga sadarbība arī ar SEB Inovāciju centru un Latvijas Nacionālo bibliotēku, kas arī piedāvā telpas mācību norisei. 

Februārī mācības uzsāka vēl piecas jaunas grupas, divas no tām Valmierā un Liepājā. Katru mēnesi grupas tiek komplektētas arvien jaunās pilsētās, tādējādi nodrošinot iespējuprogrammu apgūt arī reģionu iedzīvotājiem. Februāra sākumā Cēsis kļuva par pirmo pašvaldību Latvijā, kas turpinās īstenot "Vecāku izglītības programmu" sadarbībā ar fondu "Plecs", piedāvājot to apgūt ikvienam savas pašvaldības vecākam. Fonds "Plecs" ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Cēsu pašvaldības sociālo dienestu par divu "Vecāku izglītības programmas" apmācību īstenošanu 2020.gadā. 

Tiecoties uz visaugstāko programmas satura un izpildījuma kvalitāti, fonds "Plecs" nemitīgi strādā pie satura uzlabošanas, papildināšanas un pilnveidošanas. Februārī tika organizēta darba grupa trīs cilvēku sastāvā, lai strādātu pie nepieciešamajiem satura papildinājumiem, balstoties uz supervīzijā iegūto atgriezenisko saiti no aktīvajiem programmas treneriem. 

Ņemot vērā pieaugušo programmas popularitāti un fonda izvirzītos ilgtermiņa mērķus, kas saistīti ar programmas ieviešanu un ilgtermiņa darbību visā Latvijā, radusies nepieciešamība papildināt esošās mājaslapas saturu, ieviešot vairākas jaunas sadaļas un interaktīvu saturu. Jaunā mājaslapa atrodama līdzšinējā adresē: https://vecakiem.plecs.lv/

Izveidots "Vecāku izglītības programmas" aktualitātēm veltīts Instagram konts @vip.plecs. Šajā kontā tiek publicēta informācija par programmu, grupu norisi un saturu, kā arī atsauksmes no apmācību dalībniekiem. 

Martā turpinājās uzsākto mācību grupu norise, taču ārkārtas stāvokļa dēļ visu grupu norise uz laiku tika pārtraukta. Martā bija nokomplektētas 5 jaunas grupas, no kurām darbu uzsāka tikai divas, savukārt trīs tika atceltas vēl pirms sākšanas. Viena no mācību grupām tika sākta jaunā pilsētā- Ādažos, treneru rindas papildināja divi jauni treneri. 

"Vecāku izglītības programmas" līdzautore, terapeite Sindija Lī (Cindy R.Lee) ir devusi atļauju tulkot un izplatīt viņas radītās bērnu grāmatas, kurās bērniem saprotamā, rotaļīgā veidā skaidroti programmā apgūstamie audzināšanas principi. Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai grāmatas varētu iztulkot, un tiek meklēts latviešu ilustrators, kuram uzticēt grāmatu vizuālo noformējumu. 

Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc programmas un ierobežotos līdzekļus (par ziedojumiem fonds "Plecs" varēs apmācīt tikai 583 vecākus, bet pietiekušies jau 1514 cilvēki), fonds ir nolēmis organizēt grupas, kur dalībai varēs pieteikties ikviens vecāks, individuāli sedzot mācību izmaksas. Visa informācija par šīm mācību grupām būs pieejama programmas mājaslapā. 

Dati par paveikto:
- Šajā periodā darbu uzsākušas 20 jaunas vecāku grupas;
- Mācības pabeiguši 223 vecāki;
- Dalību programmā sākuši 5 jauni treneri;
- Norisinājusies treneru darba grupa;
- Saņemti zvani un e-pasti. Sniegtas 540 konsultācijas par topošo programmu e-pastā, telefoniski vai sociālajos tīklos;
- Izsūtīti 1083 uzaicinājuma e-pasti dalībniekiem;
- Tiešsaistē saņemti 625 jauni vecāku pieteikumi dalībai programmā;
- Izveidota jauna mājaslapa ar paplašinātu saturu.
 
Finanšu atskaite:
Darba alga: 5251.59 EUR
Lektoru atalgojuma izmaksas (atalgojums par 17 grupu vadīšanu): 18 700.00 EUR
Mācību materiālu un uzkodu izmaksas: 473.79 EUR
Komunikācijas materiālu izgatavošana: 404.53 EUR
Transporta izdevumu segšana: 38.37 EUR
Kopā: 24 868.28 EUR

 

 

 

 

 

Citas atskaites:

Other topical projects

Suns- vairāk kā draugs

POGA uz riteņiem

Grāmatu starts

Palīdzēsim izglābt dzīvības

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

822 684.16 €