Follow us Today has already donated 200.00 €

Atkārtota palīdzība Saila Rasai

Rīdziniecei Sailai ir 55 gadi, vairāk kā 30 darba gadi pavadīti strādājot medicīnā, palīdzot citiem un sevi nežēlojot. Sailai ir reta autoimūna neiromuskulāra saslimšana – miastēnija smagā formā. Slimība izpaužas kā muskuļu nespēks un vājums. Jebkura kustība ir apgrūtinoša, bet saasinājuma brīžos pat neiespējama. Nespēks rokās un kājās, redzes muskuļu vājums, nespēja norīt ēdienu, vai pat elpošanas apstāšanās. Lai arī Saila var pārvietoties pati, lielākiem attālumiem viņai tagad nepieciešams ratiņkrēsls. 

Slimības pirmie simptomi Sailai parādījās pirms vairāk kā 10 gadiem. Saila slikto pašsajūtu saistīja ar negulētajām naktīm un pārslodzi, strādājot diennakts dežūrās neatliekamajā medicīniskā palīdzībā par feldšeri.Veselībai pasliktinoties, Saila nolēma mainīt darbu. Viņa apguva farmaceita arodu un 7 gadus nostrādāja aptiekā. Tomēr viņa pirms 6 gadiem no darba aizgāja un viņai tika noteikta 1. invaliditātes grupa.

Saila visu mūžu dzīvojusi aktīvi, šobrīd viņai grūti samierināties ar savu slimības nespēku un slimības radītājiem redzes traucējumiem. Tomēr Saila nav zaudējusi optimismu, lai arī ir smagi, viņa smaida un vienmēr meklē risinājumus. Saila aktīvi piedalās Neredzīgo biedrības piedāvātājos pasākumos – tepošanas nodarbībās, kur tepo šalles un apmetņus, piedalās mūzikas nodarbībās un apmeklē prāta spēļu pasākumus, labprāt klausās audiogrāmatas. 

Šobrīd Saila atkārtoti vēršas pēc līdzcilvēku palīdzības. Papildus miastēnijai Sailai pirms pāris gadiem atklājās  50 gadus nediagnosticēta ģenētiska slimība – celiakija, kas jau gadu gaitā radījusi  daudzas neatgriezeniskas komplikācijas, kā piemēram, imūndeficīts, virsnieru mazspēja, policistoze, osteoporoze ar 11 lieliem kaulu lūzumiem u.c. Pēdējā pusgada laikā Saila cieš no smagām caurejām un smagām miastēnijas lēkmēm. 

Sailai regulāri jāveic izmeklējumi, jāapmeklē ārsts, jālieto medikamenti, kas izmaksā vismaz ap 150 eiro apmērā ik mēnesi, gadā kopumā 1800 eiro. 

Palīdzēsim Sailai! 

The Project is placed online on: 18.03.2020

Projekts noslēgts 31.12.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Iļjam Kaļvanam

#Neklusē!

Palīdzība Žanetei Berezovskai

Palīdzība Paulam Padžus Tīsam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 145 189.27 €