Follow us Today has already donated 1,332.26 €

Atkārtota palīdzība Inetai Arnoldei

Sirsnīgs paldies ziedotājiem par cerību un atbalstu Inetai tik svarīgā dzīves posmā! No 2023.gada jūlijā medikaments Darzalex ir iekļauts valsts kompensēto medikamentu sarakstā un turpmāk to varēs saņemt bez maksas. 

"Mēs mammai esam visa viņas pasaule, tāpat kā viņa mums. Mamma par mums un citiem vienmēr ir domājusi un rūpējusies vairāk nekā pati par sevi. Arī šī reize nav izņēmums. Uz mūsu jautājumu: “Varbūt šoreiz lūgt palīdzību Ziedot.lv?”, mamma tik noteica “... un ja nu kādam citam tā naudiņa vajadzīga vairāk…”
Mūsu mammai ir tikai 64 gadi. Dzimusi Alojā. Jau otrajā dzīves dienā, pēc tam, kad pārvesta mājās no slimnīcas, palikusi bez tēva, kurš viņu un viņas mammu pameta, izkāpjot pa istabas logu un aizejot, pat neatvadījies. Pirmie skolas gadi pavadīti Limbažos. Vēlāk, sākoties piektajam skolas gadam, dzīve pārceļas uz Rīgu. Tur arī pirmās darba gaitas.
Šī gada 2. oktobrī mūsu vecāki svinēs savu 40. kāzu gadadienu. Abi iepazinās tālajā 1982.gada pavasarī, tai trakajā ābeļziedu ziedēšanās laikā, un jau nepilnu pus gadu vēlāk teica viens otram “Jā” vārdu un uzsāka kopīgu dzīvi Valmierā.
Astoņdesmitie un deviņdesmitie gadi tāpat kā daudzās ģimenēs Latvijā arī mūsu ģimenē nebija viegli. Mājās trīs mazi bērni, kas divatā ar tēti jāpabaro, jāapģērbj un jāizskolo. 32 gadi aizvadīti strādājot ražošanā Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā. Lauku darbi, ogu lasīšana, ražas sagādāšana ziemas mēnešiem, kā arī ikdienas mājas solis. To visu viņa paveica nekad nesūdzoties, ne reizi no viņas nedzirdot, ka ir par grūtu. Tāda ir mūsu mamma.
Tikai pirms nepilniem četriem gadiem mamma beidza savas aktīvās darba gaitas. Apmēram pusgadu vēlāk, 2019. gada pavasarī ir pirmā reize, kad mamma sajuta, ka kaut kas nav labi ar sirdi. Valmieras slimnīcā veica elektrokardiogrammu un tajā dienā sākās ilgais ceļš vairāku gadu garumā līdz diagnozes apstiprināšanai.
Mūsu mammai ir AL amiloidoze (IgG kappa). Tā ir reta slimība, kas tiek konstatēta vien ļoti nelielam cilvēku skaitam ik gadu šeit Latvijā. Ierakstot google meklētājā slimības nosaukumu, iegūtā informācija ir skopa. Tā ir slimība, kurai raksturīga nešķīstošu olbaltumvielu jeb proteīna (amiloīdu) daļiņu izgulsnēšanās dažādos orgānos (mammas gadījumā tā ir sirds), izraisot smagus bojājumus.
Mūsu mamma ir apbrīnojami stipra un optimisma pilna. Vēl pirms pāris nedēļām bija Rīgā slimnīcā uz pirmo ķīmijterapijas kursu, bet jau šonedēļ mājās, kopā ar mums, palīdz marinēt gurķus ziemai un ar nepacietību gaida rudens aveņu ražu. Mamma vienkārši nemāk nosēdēt mierā. Tā viņa nekad nav dzīvojusi. Mēs, bērni un tētis, redzam, ka mammas ikdiena palikusi ievērojami lēnāka. Uzkāpt pa trepēm prasa lielu piepūli un līdz piemājas veikalam aiziet vairs neizdodas. Nenoslēpsi, slimība par sevi liek manīt burtiski ik uz soli.
Papildus ķīmijterapijai un vēl citiem valsts apmaksātiem medikamentiem mammai ir nepieciešamas ļoti dārgas zāles. To izmaksas ir prātam neaptveramas un diemžēl mūsu valstī šīs zāles tiek kompensētas tikai ļoti nelielā apmērā. Bet ja nu tieši šīs zāles spēj mammai palīdzēt? Mēs ticam brīnumiem. Lūdzu palīdziet mūsu mammai." Bērni - Kalvis, Oskars, Baiba

Ārstu konsīlija nozīmētais medikaments Darzalex nav valsts apmaksāts. Viens iepakojums izmaksā 5124,53 eiro. Inetai ir piešķirta individuālā  kompensācija  14 228,72 eiro jeb 618,64 eiro apmērā par vienu iepakojumu. Tādējādi Inetai ik pēc divām nedēļām nepieciešami 4505,89 eiro tuvāko četru mēnešu laikā, vēlāk reizi mēnesī vismaz 6 mēnešus. Pirmā deva ir iegādāta par ģimenes līdzekļiem, 4 devas iegādātas par pērn Inetai  saziedotajiem līdzekļiem, bet lai turpinātu ārstēties nepieciešami vēl 63082,46 eiro.

Palīdzēsim Inetai!

 

The Project is placed online on: 22.01.2023

Project completed 10.07.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Annai Mutorei

Palīdzība Diānai Priedei

Palīdzība Jānim Lipinskim

Palīdzība Markusam Korņejenkovam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 059 567.60 €