Follow us Today has already donated 2,786.00 €

Atkārtota palīdzība Gundegai Kimbarei

Sirsnīgs paldies ziedotājiem par cerību un atbalstu Gundegai tik svarīgā dzīves posmā! No 2023.gada jūlijā medikaments Darzalex ir iekļauts valsts kompensēto medikamentu sarakstā un turpmāk to varēs saņemt bez maksas. 

Gundegai no Rīgas ir 52 gadi, viņa ir sākumskolas skolotāja Rīgas Franču licejā. Šajā profesijā viņa nostrādājusi jau 30 gadus. “Ļoti mīlu savu darbu, jo tas man sniedz gandarījumu. Katru dienu sāku ar prieku un domāju, ka vēl ilgi varēšu tā turpināt,” atklāj Gundega. Tomēr šobrīd viņa vairs nevar strādāt nesen atklātās slimības dēļ. 1. septembrī viņa no skolas svinīgā pasākuma uzreiz devas uz slimnīcu.
Gundegai pavasarī sāka ļoti pampt kājas un radās grūtības pārvietoties. Pēc izmeklējumiem atklājās amiliodoze AL, kas ir reta saslimšana, kurai raksturīga nešķīstošu olbaltumvielu jeb proteīna (amiloīdu) daļiņu izgulsnēšanās dažādos orgānos, kas rada to darbības traucējumus. Būtisks ir fakts, ka to ir izdevies atklāt agrīnā stadijā. Lietojot atbilstošus medikamentus, būs iespējams slimību apturēt, varbūt pat uzveikt.
Ārstu konsīlijs ir nozīmējis ārstēšanu ar medikamentu Darzalex, kas nav valsts apmaksāts. Viens iepakojums izmaksā 5129,84 eiro, 23 devām kopā nepieciešami 117 986,32 eiro. Gundegai valsts ir piešķīrusi individuālo kompensāciju 14 228,72 eiro, kas ir 618,64 eiro apmērā par vienu iepakojumu. Tādējādi Gundegai par katru devu nepieciešams pašai maksāt 4 511,20 eiro, bet gadu ilgam kursam - 103 757,6 eiro. Pērn saziedoti 68541 eiro, bet vēl nepieciešami 35216 eiro . Gundegai šādu līdzekļu nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. “Ja man būtu iespējams šīs zāles iegādāties, tā būtu mana iespēja atgriezties dzīvē, darbā, savā iemīļotajā profesijā! Ļoti lūdzu jūsu palīdzību!” atklāj Gundega.
Palīdzēsim Gundegai!

The Project is placed online on: 13.01.2023

Project completed 10.07.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Kristeram Redliham

For Children With Autism

Palīdzība Markusam Svilānam

Datori Čerņihivas skolēniem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 487 402.95 €