Follow us Today has already donated 11,846.45 €

Atkārtota palīdzība Annai Āboliņai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota!

Annai ir 27 gadi. Jaunā sieviete zina, ko nozīmē cīnīties un nepadoties, zaudēt spēju staigāt un to atkal atgūt.

Savus pirmos dzīves gadus Anna pavadīja priecīgi un bezrūpīgi. 7 gadu vecumā meitenes ikdienu arvien vairāk apgrūtināja stipras muguras sāpes. Lai uzzinātu, kas viņai traucē darīt ikdienišķas darbības, tika veikti neskaitāmi izmeklējumi, kuriem sekoja ārsta slēdziens – mugurkaula skolioze. Lai situāciju uzlabotu, talkā tika ņemts fizioterapeits, ūdens nodarbības, adatu terapija, korsetes un dažāda tipa vingrošanas nodarbības, tomēr uzlabojumu nebija. Gluži pretēji – slimība turpināja progresēt, skoliozei sasniedzot jau 65 grādus, praktiski izliecot mugurkaulu pusmēness formā.

Slimība progresēja strauji. Annas ikdienas dzīve pāris mēnešos apgriezās kājām gaisā – viņa strauji sāka zaudēt spēju just un kustināt savas kājas, meitene varēja pārvietoties tikai ar ratiņkrēsla palīdzību. Kad Annai bija 12 gadu, ārsti nozīmēja mugurkaula skoliozes operāciju. Taču pirms operācijas izmeklējumos atklājās šokējošākais - muguras smadzeņu audzējs. Operācija tika atcelta. Latvijā šādas saslimšanas ārstēšanā pieredzes nebija, tāpēc ģimene meklēja iespējas veikt operāciju Vācijā.

Operāciju Annai uzņēmās veikt Osnabrukas klīnikā. Annai tika veiktas divas veiksmīgas operācijas - muguras smadzeņu astrocitomas evakuāciju un mugurkaula stabilizāciju ar metāla konstrukcijām. Operācijas rezultāti bija ļoti iepriecinoši – Anna jau pavisam drīz atkal sajuta savas kājas. Viņa sāka no jauna aprast ar savu ķermeni, sekoja ilgstoši, gadiem ilgi rehabilitācijas kursi, neatlaidīga vēlme staigāt un atkal būt patstāvīgai. Annai tas izdevās! Neskatoties uz mājas apmācību, viņa pabeidza skolu un pēc vidusskolas iestājās universitātē, kura apguva ekonomiku un uzņēmējdarbību. Tā kā iegūtais grāds viņai pavēra plašas iespējas strādāt dažādās vietās, jaunā sieviete pieņēma izaicinājumu koordinēt un pārraudzīt pakalpojumu sektorā strādājošu uzņēmumu. Šķita, ka viņa uzveikusi smago cīņu ar sarežģīto slimību un var dzīvot un piepildīt savus sapņus. 

Diemžēl 14 gadus pēc veiksmīgajām operācijām, slimība ir atgriezusies. Cistas mugurkaula rajonā, nospiežot nervus, lēnām sāka dzēst sajūtas kājās, kuras viņa reiz tik laimīga bija atguvusi. Lai nepieļautu, ka Anna atkal zaudē spēju staigāt Latvijas ārstu konsīlijs rekomendēja veikt operāciju Osnabrukas klīnikā Vācijā, kur Annu operēja pirms 14 gadiem. Pateicoties līdzcilvēku atbalstam operācija tika veikta un šobrīd norit rehabilitācija.

Pēcoperācijas periodā Anna pārvietojas ratiņkrēslā. Lai tiku no dzīvokļa ārpus mājas ikdienas gaitās un uz rehabilitāciju Annai nepieciešams nokļūt augšā un lejā pa kāpnēm. Tam nepieciešams mobilais kāpņu pacēlājs, kura noma uz pusgadu ir 641.30 eiro. Annas ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Annai!

The Project is placed online on: 15.05.2019

Projekts noslēgts 03.06.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help the animals

Uzzināt vairāk

Ziemassvētku cerības

Atbalsts melanomas pacientiem

Physical therapy for children in Latvia

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 151 479.45 €