Follow us Today has already donated 1,010.00 €

Atkārtota palīdzība Venitai Elerei

Mūsu palīdzību atkal lūdz Venita. Pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem viņa varēja ārstēties, rezultāti bija gada garumā, taču šobrīd slimība ir atkal atgriezusies un ārstu konsīlijs nozīmējis turpināt zāļu lietošanu.

Venitai no Liepājas ir 57 gadi, viņa ir trīs pieaugušu bērnu mamma. Šobrīd dzīvo kopā ar jaunāko meitu, kura patreiz studē Rīgā. Venita pēc profesijas ir medmāsa ar 35 gadu darba stāžu, no kuriem pēdējos 25 gadus viņa strādājusi kā garīgās veselības aprūpes māsa bērnu nodaļā Liepājā, kā arī kā medmāsa bērnu patversmē. Venita bijusi optimistiki noskaņota, saprotoša, izpalīdzīga un iejūtīga medmāsa. Tā kā lielāko dzīves daļu ir strādājusi ar bērniem, šobrīd tas ļoti pietrūkst, jo veselības stāvokļa dēļ strādāt šajā nozarē vairs nevar.

Venita stāsta, ka jau no 15 gadu vecuma dziedājusi korī un piedalījusies vairākos Latviešu Vispārējos Dziesmu un Deju Svētkos, dažos arī kopā ar savu jaunāko meitu. Venitai ļoti patīk rokdarbi, kā arī ceļot un apskatīt jaunas vietas. Līdz šim viņa ar lielu prieku apmeklējusi dažādus kultūras pasākumus. Taču šobrīd lielākais prieks ir, kad viņa svaigu gaisu un enerģiju var gūt pastaigās gar jūru Liepājā piederīgo pavadībā, jo zāļu izraisīto blakņu dēļ viņai ir nestabilitātes un nedrošības sajūta doties kaut kur vienai.

Hodžkina limfomu Venitai atklāja nejauši profilakses nolūkos 2017.gada nogalē, veicot plaušu rentgenu, kam sekoja virkne citu izmeklējumu. “Saņemot atbildi bija šoks un izmisums gan man, gan maniem bērniem. Sākumā cerības deva ārstu teiktais, ka slimība padodas labi ārstēšanai, bija cīņas spars un pozitīvas domas ka ātri izārstēšos,” atklāj Venita. Sekoja vairākas ķīmijterapijas, staru terapija, pēc kuras piecus mēnešus Venita jutās labi un atgriezās darbā. Diemžēl drīz slimība atgriezās un nācās veikt perifēro asiņu cilmes šūnu autologo transplantāciju. Pēc diviem mēnešiem atkal tika konstatēts slimības agrīns recidīvs, sekoja ārstniecība, kuru pārtrauca polineiropātijas dēļ kāju un roku nervos.

Šobrīd ārstu konsīlijs Venitai nozīmējis Pembrolizumab terapiju, kurš patreiz ir vienīgais iespējamais efektīvais ārstēšanas veids. Šī terapija Venitas gadījumā atbilst Eiropas zāļu aģentūras rekomendācijām, kā arī ir iekļauta gan Eiropas, gan Amerikas Savienoto Valstu Hodžkina limfomas ārstēšanas vadlīnijās.  Venitai ik pēc 3 nedēļām nepieciešami 3860 eiro, kopā gada kursam – 54 040 eiro. “Līdz šim esmu bijusi stipra, tādēļ arī tagad vēlos saņemties un esmu gatava cīnīties par savu veselību un dzīvību, zinot, ka maniem bērniem un tuvākajiem draugiem tas ir svarīgi. Pati arī ceru un vēlos izārstēties. Slimības laikā esmu sapratusi kā dažādās ārstēšanas situācijās jūtas pacients. Es vēlos arī citiem palīdzēt,” stāsta Venita un lūdz līdzcilvēku palīdzību zāļu iegādē.
Palīdzēsim Venitai!

The Project is placed online on: 04.01.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

3D printeri Ukrainas armijai

UAVs for Ukrainian Armed Forces

Palīdzība Reinim Ķerim

Palīdzība Sandrai Ameļčenkovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 781 888.54 €