Seko mums Šodien saziedoti jau 2,184.00 €

Atkārtota palīdzība Dmitrijam un Vadimam Maikoviem

Dmitrijs un Vadims Maikovi ir 21 gadu veci dvīņi no Daugavpils. Neskatoties uz to, ka puiši jau ir pieauguši, rūpes par viņiem joprojām ir kā par mazuļiem. Dvīņi piedzima priekšlaikus, 29. grūtniecības nedēļā. Viņu svars tad bija vien 1,200 un 1,250 kg. Abi mazuļi pirmos divus dzīves mēnešus pavadīja slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Sasniedzot gada vecumu, ārsti diagnosticēja abiem puisēniem bērnu cerebrālo trieku. Lai gan, pateicoties regulārai rehabilitācijai, viņu stāvoklis ir uzlabojies, abi puiši joprojām nevar staigāt, sēdēt vai aprūpēt sevi paši. Neraugoties uz kustību traucējumiem, zēni izrāda lielu interesi par apkārtējo pasauli. Viņiem patīk dziedāt karaoke, spēlēties ar mašīnām, kā arī klausīties pasakas un dzejoļus.

Dmitrijs un Vadims dzīvo kopā ar mammu un tēti, viņiem ir arī mazā māsiņa Viktorija, kurai ir 12 gadi. Dvīņu mammai ir ļoti liela slodze, jo abiem puišiem nepieciešama nepārtraukta 24 stundu aprūpe un palīdzība. Ikdienā par šiem bērniem rūpējas mamma, jo tētis strādā maiņu darbu, kas nozīmē arī darbu naktsmaiņās.

Ģimenei bija ļoti vajadzīgs palīgs. Cilvēku, kurš piekristu uzņemties rūpes par diviem pilnībā aprūpējiem puišiem, atrast bija ļoti grūti. Tādēļ jau daudzu gadu garumā ģimenei palīdz vecmāmiņa, kura piekrita pamest savas darba gaitas, lai regulāri aprūpētu savus mazdēlus. Vecāmiņa ir izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" un kļuvusi par auklīti saviem mazdēliem. Pateicoties viņai, puiši tiek pastaigāties, ģimene var apmeklēt pasākumus ar visiem bērniem kopā.  Auklītes palīdzība noder arī apmeklējot ārstus un fizioterapiju, ko mamma viena nevar izdarīt. Auklītes palīdzība nozīmē to, ka mamma ikdienā var iziet no mājas, lai aizietu uz veikalu, apmeklētu ārstu, dotos citās darīšanās, pavadīt laiku kopā ar meitu. 

“Mēs aprūpējam bērnus gan dienā barojot, mazgājot, ģērbjot, gan naktī pagriežot bērnus no viena sāna uz otru, lai neveidotos izgulējumi. Tam vajadzīgi divi cilveki. Bieži pienāk brīdis, kad liekas, ka spēku vairs nav un tad palīdz auklīte, jo mums ir vajadzīgs kāds brīdis atelpai. Bērni viņai ir ļoti pieķērušies un nepaliek ne ar vienu citu. Auklītes palīdzība ir ļāvusi mūsu ģimenei atviegloti uzelpot”, stāsta mamma Jekaterina.

Izmaksas par abu dvīņu auklītes darba apmaksai ir 640 eiro par 64 stundām mēnesī, ieskaitot pašnodarbinātas personas nodokļus.  Šobrīd ģimenei nepieciešama mūsu palīdzība, lai nodrošinātu auklītes palīdzību uz gadu.

Palīdzēsim Dmitrija un Vadima ģimenei!

Projekts ievietots portālā 03.08.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Atkārtota palīdzība Viktorijai Prošinai

Twitter konvojs Ukrainai

Palīdzība Džeimsam Feldmanim

Palīdzība Kristeram Redliham

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 486 800.95 €