Seko mums Šodien saziedoti jau 446.00 €

Suns - vairāk kā draugs 2019

Cilvēki ar invaliditāti ir būtiska, bet ikdienā bieži vien neredzama sabiedrības daļa. Daudzas lietas, kas mums šķiet ikdienišķas un pašsaprotamas, cilvēkiem ar invaliditāti ir grūti izdarāmas un sasniedzamas. 

Šādās ikdienas lietās nepieciešamo palīdzību var sniegt suņi- pavadoņi suņi, kuri būtiski atvieglo ikdienas gaitas cilvēkiem ar invaliditāti. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem un neredzīgiem cilvēkiem tie atrod un iedod rokās priekšmetus - nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības, palīdz droši nokļūt darba vietā vai ārstniecības iestādē – atrod ierasto maršrutu, gājēju pāreju, transporta pieturvietu, palīdz iekļūt transportā un izkļūt no tā, apiet šķēršļus (stabus, peļķes, bedres, kokus, puķu podus, vasaras kafejnīcu terases, uz ielām izliktus atkritumu konteinerus, u.c.), palīdz atrast ieeju ēkās, kāpnes un izeju no ēkas, tāpat palīdz arī orientēties veikalos.

Savukārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem tie sniedz atbalstu, pārvietojoties no/uz ratiņkrēslu, atrod, iedod nokritušus priekšmetus, palīdz novilkt apģērbu, atver durvis un ieslēdz un izslēdz gaismu.

Servisa suņu iegāde un ar tiem saistīto izdevumu segšana Latvijā balstās uz līdzcilvēku dāvinājumiem, ziedojumiem un brīvprātīgo darba. Latvijā servisa suņu nodrošināšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām netiek finansēta vai finansiāli atbalstīta no valsts budžeta. Diemžēl cilvēkiem ar invaliditāti parasti nav iespējas šīs izmaksas segt pašiem, taču pareizas rūpes par suni ir būtiskas, lai suns varētu sniegt savu palīdzību pēc iespējas labāk un ilgāk. 

Biedrība "TEODORS" lūdz sabiedrības atbalstu, lai palīdzētu segt suņa uzturēšanas izmaksas- sabalansētu ēdināšanu un regulāri nepieciešamās suņa veslības pārbaudes. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks atbalstīti 13 cilvēki ar invaliditāti un viņu gādīgie pavadoņi- suņi! 

TEODORA laimīgie stāsti šeit:
Informācija par biedrību
 

Projekts ievietots portālā 24.01.2019

Projekts noslēgts 31.12.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Smagi un nedziedināmi slimiem cilvēkiem

Twitter konvojs Ukrainai

Palīdzi Turcijai!

Palīdzība Anitai Ogai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 363 632.67 €