Seko mums Šodien saziedoti jau 10,041.67 €

Palīdzība Laimai Liepiņai

11. aprīlī Laima ir atstājusi savas ikdienas gaitas uz šīs zemes un devusies viņsaulē. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem.

Neizlietotos ziedojumus mēneša laikā ziedotāji var lūgt Ziedot.lv atgriezt, sūtot iesniegumu un maksājuma uzdevumu. Neatgrieztos ziedojumus pēc mēneša Ziedot.lv novirzīs citu cilvēku ārstniecībai.

Līdz 24.05.2018. atgriezti ziedojumi 4967 eiro apmērā 21 ziedotājam. 

21.03.2018. saņemta ziņu no Tartu universitātes klīnikas, kas norāda, ka pagājušajā nedēļā notikušas sarunas ar Veselības ministriju Latvijā un starptautisko donoru tīklu Scandiatransplant, kuras dalībnieks ir Tartu klīnika. Netika panākta vienošanās par Latvijas pacientu orgānu transplantāciju, jo Latvija nav šī starptautiskā donoru tīkla dalībnieks. Laimai plaušu transplantācija ir akūti nepieciešama. Tartu ārsti norāda, ka jāmeklē cita klīnika, kas var uzņemties tās veikšanu.   

Laimai no Madonas ir 55 gadi, viņa izaudzinājusi brīnišķīgu dēlu, ilgus gadus strādājusi vietējā pašvaldībā. Laima bija stipra, dzīvespriecīga, enerģijas pilna un laimīga. Pirms pusotra gada pēc plaušu rentgena pārbaudes Laimas dzīve sagriezās ar kājām gaisā. Šobrīd viņa kritiskā stāvoklī atrodas Tartu universitātes slimnīcā un gaida plaušu transplantāciju, lai dzīvotu.

“Es ļoti labi atceros to dienu, kad mana dzīve zaudēja pamatu. Pirmo reizi apjautu patiesas nāves bailes. Bet es tik ļoti gribu dzīvot! Saņēmos, sapurinājos un sāku pildīt visus ārstu norādījumus. Ārsti šaubījās par diagnozi, saka - reta, neizpētīta slimība. Bet es biju pilna apņēmības to uzvarēt, lai kas tas arī nebūtu. Regulāri dodoties ārstu vizītēs, sekoju viņu norādēm. Neraugoties uz visu, man kļūst arvien sliktāk, grūtāk, spēks zūd ar katru dienu, es vairs nespēju neko... Nav spēka piecelties, saķemmēt matus, nav spēka elpot. Smoku un nevaru paelpot “, stāsta Laima.

Nu jau 2 mēnešus Laima ir piesaistīta gultai, ratiņkrēslam un skābekļa aparātam. Pēc konsultācijas ar Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas vadītāju un kardiologu Andri Skridi tika nolemts konsultēties Tartu Universitātes slimnīcā. 16. februāri viņa devās uz konsultāciju, taču pēc veiktajām pārbaudēm viņas stāvoklis izrādījās tik kritisks, ka viņu paturēja slimnīcā, baidoties, ka līdz mājām viņa var neizdzīvot. Viņai tika nozīmēta steidzama plaušu transplantācija. Plaušu transplantācija un pēcoperācijas aprūpes izmaksas ir 80 000 eiro.  Plaušu transplantācija nav valsts apmaksāta.

“Šobrīd apzinos, ka mans stāvoklis ir ļoti nopietns. Ārsti saka - kritisks. Pēdējo nedēļu laikā, šķiet, ar vienu soli esmu bijusi jau tur, no kurienes neatgriežas. Man ir bail - aizmigt un nepamosties, man ir bail no lielās operācijas - plaušu transplantācijas, kaut zinu, ka tā ir man vienīgā iespēja uz dzīvi. Izmantot ikviena cilvēka tiesības - dzīvot. Man ir ļoti grūti lūgt. Esmu radusi dot, nevis ņemt. Bet šobrīd ir tā, ka varu vairs tikai lūgt. Zinu, ka tā ir milzīga summa, mums nekad tādas naudas nav bijis, bet tik ļoti gribas dzīvot, elpot un sagaidīt jaunu dienu. Ir atkal atgriezusies cerība dzīvot. Tāpat kā citi es gribu sveikt katru jaunu dienu, es gribu redzēt, kā saplaukst manas stādītās puķes un ļoti gribu sagaidīt mazbērnus”, atklāj Laima un lūdz līdzcilvēku palīdzību plaušu transplantācijas apmaksai.

Palīdzēsim Laimai!

Projekts ievietots portālā 20.02.2018

Projekts noslēgts 11.04.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība dzīvniekiem

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Atbalsta grupas Ukrainas cilvēkiem

Cilvēkos ir spēks!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

7 122 376.72 €