Follow us Today has already donated 395.00 €

Terapiju nodrošināšana 40 bērniem

Dosim 40 bērniem iespēju pilnvērtīgi dzīvot!

Iniciatīvas mērķis ir sniegt palīdzību 40 bērniem ar AST (autiskā spektra traucējumiem), agrīni nodrošinot nepieciešamo terapiju! Mēs no visas sirds ticam, ka visi bērni ir pelnījuši labāko medicīnisko aprūpi neatkarīgi no viņu vecāku finansiālām iespējam. Mēs aicinām palīdzēt un atbalstīt bērnus!

Bērnības autisms ir ar nervu sistēmas attīstību saistīts traucējums. Šobrīd bērnības autisma cēloņi līdz galam vēl nav zināmi. Autisms ir traucējumu spektrs, tāpēc, lai to apzīmētu, bieži tiek lietots nosaukums: autiskā spektra traucējumi (AST). AST izpaužas ar noteiktu pazīmju un funkcionēšanas īpatnību kopumu, kas katram indivīdam atšķiras. Kopumā AST var raksturot kā „traucējumu visa mūža garumā, kas ietekmē, kāda veidā persona komunicē ar citiem un redz pasauli sev apkārt”.

Zinātniski ir pierādīts, jo agrīnāk AST tiek diagnosticēti, un secīgi tiek sniegta atbilstoša un uz pierādījumiem balstīta terapija, jo labākas ir nākotnes prognozes bērniem adaptēties mūsu sabiedrībā. Diemžēl joprojām valsts budžets nesedz terapijas, kuras palīdz bērniem ar AST, un šīs izmaksas jāsedz bērna ģimenei. Aptuvenās izmaksas uz bērnu, ietverot ABA terapiju, logopēdu un citas pierādījumos balstītās terapijas, vienam bērnam izmaksā vidēji 2500 EUR gadā. Daudzas ģimenes diemžēl šo nespēj atļauties un tādēļ vēršas ar lūgumu palīdzēt pie sabiedrības.

Bērnu Slimnīcas fonds (BSF) ir vadošā labdarības organizācija, kas rūpējas par bērnu veselību Latvijā. Līdz šim esam palīdzējuši jau 500 bērniem ar AST. BSF ir izveidojis Latvijā pirmo Autisma kabinetu, kur vecāki vai aprūpētāji, kas audzina bērnu ar AST, var saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību un konsultāciju.

BSF ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB/EBRD) kopienas iniciatīvas 2019. gadā izvēlēta organizācija, kuras saņemtajiem ziedojumiem no privātpersonām laika posmā no 2019. gada 15. decembra līdz 2020. gada 15. aprīlim likt klāt tieši to pašu summu.

The Project is placed online on: 13.02.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Izdari sirds darbu!

Let’s help little hearts

Dakteris POGA

Palīdzība Gustavam Lukstam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

155 711.41 €