Follow us Today has already donated 13,888.50 €

Palīdzība Sanitai Kumpiņai

Sanita ir kolosāls cilvēks - mīloša mamma saviem bērniem- 17 gadus vecajam dēlam un 21 gadus vecajai meitai, rūpīga sieva savam vīram un meita savam tētim, zinoša un izpalīdzīga kolēģe. Jau vairāk kā 25 gadus Sanita ir izglītības metodiķe Bērnu un jauniešu centrā Krāslavā. Novada skolu deju kolektīvi, kori, mūzikas ansambļi, teātru kolektīvi ir viņas rūpe un sirdslieta. Novada skates, koncerti, pasākumi interešu izglītībā nepaiet bez viņas organizatoriskajām prasmēm un zināšanām. Vietējie atzīst, ka Sanita ar sirdi un dvēseli ir dzimtās puses patriote, stipra sieviete ar latgalietes krampi. Sanita ir devēja - mazdārziņa labumi, ziedi skaistumam, dabas izejmateriāli pulciņu nodarbībām. Katrai kolēģei mājās ir kāds no Sanitas dāvātājiem košumkrūmiem vai ziedu sēklām. Un vēl - Sanita ir cīnītāja, bet ir reizes, kad viens neesi cīnītājs un ir ļoti vajadzīga līdzcilvēku palīdzība.

Nojauta, ka kaut kas sagājis grīstē ar veselību parādījās pirms pieciem gadiem - nogurums, apātija. Lai gan pirmie izmeklējumi un konsultācijas neko sliktu neuzrādīja, tomēr nepagāja ilgs laiks, kad kā zibens no debesīm atklājas diagnoze – olnīcu vēzis. Sākās cīņa ar slimību – operācijas, ķīmijterpijas, blaknes, remisija, taču pagājušajā vasarā slimība atgriezās ar jaunu sparu. “Fiziskās ķermeņa pārvērtības un tradicionālais matu zaudējums ir ierasta lieta, tas netraucē, top jauna frizūra un imidžs, jādzīvo. “Vēl jāpacīnās” - tā pēc otrās operācijas teica ārsts. Es to varu un gribu darīt. Emocionālā nenoturība, dažbrīd fiziskas sāpes, daudz jautājumu un maz atbilžu. Tieši “manam vēzim” domātā un valsts apmaksātā mērķterapija diemžēl manam organismam neder, jo izveidojās zāļu nepanesība. Zāles Olaparibum, kuras šobrīd nozīmējis ārstu konsīlijs, nepieciešamas, lai turpinātu ārstniecību un pagarinātu manu dzīvi. Taču tās ir ļoti dārgas. Valsts apmaksā tikai vienu piekto daļu no to cenas. Ik pēc 2 nedēļām man nepieciešami 1814,12 eiro. Kopā 11 mēnešiem nepieciešami 39 910,64 eiro. Mani ikmēneša ienākumi nedod iespēju apmaksāt tādas summas. Liekot kopā ģimenes ietaupījumus, pirmos divus iepakojumus esam iegādājušies. Pēc katrām divām nedēļām jāpērk jauns, “ stāsta Sanita un lūdz līdzcilvēku palīdzību. “Mūsu mamma ir satriecošākais cilvēks, mūsu labākais draugs. No viņas mēs mācāmies turpināt pat tad, ja ir grūti un negribas. Viņas humora izjūta salauzīs pat drūmīgāko seju. Mamma nekad neatteiks palīdzībā citiem - darba kolēģiem āķīgos jautājumos par latviešu valodas pareizrakstību vai pareizu novietojumu kādam no pulciņa bērnu darbiem izstādē, vai kādai ģimenei no “degpunkta”, lai viņu dzīve atgrieztos vismaz tuvāk ierastajām sliedēm. Lai mamma turpmāk varētu priecēt gan mūs, gan visus apkārtējos ar savu smaidu, atjautību un degsmi gan darbā, gan mājās, gan hokeja fanošanā, ir vajadzīgas zāles,” palīdzības lūgumam pievienojas arī Sanitas meita un dēls.

Palīdzēsim Sanitai!

The Project is placed online on: 05.07.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For Mothers of Seriously Ill Children

Palīdzība Braienam Mednim

Palīdzība Dināram Kalniņam

Palīdzība Miai Annai Koļesovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 450 824.21 €